Foto: Novak: Kraj sezone u velikom stilu
Pariz - Najbolji srpski teniser Novak Đoković poručio je uoči starta na Mastersu u Parizu da će pokušati da ovu sezonu završi u velikom stilu, javlja B92.
- Čini mi veliko zadovoljstvo što ću uskoro ponovo zauzeti broj jedan u svetu. Ta činjenica pokazuje koliko je ova sezona ipak, bila uspešna za mene. Uostalom, ostalo je do kraja sezone još dva velika turnira i pokušaću da završim godinu na najbolji mogući način - rekao je Đoković na konferenciji za novinare.
Drugi reket svijeta je istakao da je sam nastup u Bersiju i direktni plasman u finale Mastersa u Londonu ogroman izazov.
- Ne bih bio pošten ni prema sebi, ni prema organizatorima da čuvam energiju za sledeće takmičenja. Pokušaću, kao i uvek, da u svakom meču dam svoj maksimum. Takav mi je mentalitet - poručio je Đoković.
Petostruki osvajač Gren slem turnira, koji je u 2011. odigrao jednu od najboljih sezona u istoriji tenisa, istakao je da mu je prioritet ove godine bilo stvaranje najboljeg mogućeg programa.
- Bilo je malo teže ostvariti sve ciljeve, zbog Olimpijskih igara, ali se na kraju sve završilo dobro. Bio sam fokusiran na velika takmičenja i smatram da sam konstantno dobro igrao, ali nisam želeo da izlažem organizam velikim naporima - ocijenio je Đoković svoj učinak ove sezone.
Đoković sa oduševljenjem priča o Parizu, u kojem je 2009. osvojio titulu, pobijedivši u finalu domaćeg tenisera Gaela Monfisa.
- Obožavam Pariz. To je jedan od najlepših gradova na svetu, sa prebogatom istorijom. Ovde toliko toga ima da se vidi i doživi - rekao je najbolji sportista svijeta u 2011.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.