Foto: Nole šampion fer pleja
London - Nadam se da fudbaleri gledaju Noletov meč na Vimbldonu. To je fer-plej. Bravo, pravi šampion.
Tim riječima je teniser Bruno Soareš, specijalista za dubl, opisao potez Novaka Đokovića krajem četvrtog seta meča sa Radekom Štepanekom. Srpski teniser je servirao pri rezultatu 5:5 i imao je prednost, a Štepanek je odigrao duboku lopticu, koju je sudija proglasio autom. "Oko sokolovo" pokazalo je da je loptica pala na liniju, a sudija Karlos Bernardes odlučio je da se poen ponovi. Čeh je blago protestovao, ali se već bio pomirio s odlukom, kada je Novak ušao u raspravu, pokazavši da svakako ne bi mogao da vrati lopticu i dao je poen Štepaneku. To nije prvi put da Novak čini nešto slično, ali delikatan trenutak viteškom potezu dodatno daje na značaju.
- Za mene je to prirodno, nešto što je normalno da se uradi. Ako osećam da nisam imao nikakvu šansu da odigram tu lopticu, predajem poen. Uradio sam to nekoliko puta u prošlosti. Istina, poen je bio veoma važan, ali nema veze. Mislim da je to fer i to je nešto što očekujem da će i moj protivnici uraditi za mene, ali to se, nažalost, ne dešava tako često - izjavio je Đoković, koji je slavio sa 6:4, 6:3, 6:7 (5), 7:6 (5).
U narednoj rundi očekuje ozbiljan izazov protiv Žila Simona.
- Znam otprilike šta da očekujem. Mislim da on ne može nešto krupno da promeni u svojoj igri. On je takođe bio u top 10, igrao je polufinale na grend slemu, igrao je Masters, ima dosta iskustva, pobeđivao je Federera, pobeđivao je dobre igrače, zna kako da se postavi i kako da se pripremi za ovakav meč. To ga definitivno čini opasnim i ne smem da ga potcenim, iako je sada u nekom padu u poslednjih 12 meseci zbog povreda - kazao je Đoković.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.