Foto: Nole ekspresno do trećeg kola
Pariz – Prvi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je na pariskoj šljaci pobijedio talentovanog Argentinca Gvida Pelju - 3:0, prenose agencije.
“Krvnik” Janka Tipsarevića i Viktora Troickog sa posljednjeg turnira u Dizeldorfu, nije uspio da pruži jači otpor prvom teniseru svijeta Novaku Đokoviću u drugom kolu Rolan Garosa.
U meču koji je odlagan i prekidan zbog kiše, Srbin je na terenu Filip Šatrije pobijedio 83. igrača na ATP listi bez izgubljenog seta 6:2, 6:0 i 6:2, za sat i 26 minuta igre.
Argentinac ni u jednom dijelu igre nije uspio da parira Novaku.
Prvi set Đoković je riješio sa dva izgubljena gema, dok u drugom nijedan nije prepustio protivniku.
U završenom trećem ponovo je bilo 6:2 za Noleta.
Pelja je nedavno pobijedio Tipsarevića u osmini, a Troickog u četvrtfinalu turnira u Njemačkoj, i to bez izgubljenog seta.
Stao je u polufinalu, gdje ga je nadjačao Huan Monako.
S obzirom na prikazano u Parizu, može se reći da je Pelja razočarao, jer se očekivalo da će pružiti daleko snažniji otpor tri godine starijem Đokoviću.
I najbolji teniser svijeta ga je apostrofirao kao jednog od najtalentovanijih igrača mlađe generacije.
Đoković će u trećem kolu imati priliku da se revanšira mladom Bugarinu Grigoru Dimitrovu za poraz u drugom kolu Mastersa u Madridu.
Nole u međusobnim duelima sa 22-godišnjim teniserom ima pozitivan skor, jer je prvi njihov susret u Šangaju 2012, a i drugi u Indijan Velsu ove godine riješio sa po 2:0.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.