Foto: Nikolić kao haubica
ZVORNIK - Iako start prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske nije ništa dobro obećavao prošlogodišnjem premijerligašu Drini izgleda da su stvari krenule nabolje.
Renovirani i znatno podmlađeni tim, osvojio je samo bod u premijernoj utakmici sa Slobodom iz Mrkonjića Grada, a u drugoj utakmici izgubio minimalnim rezultatom u gostima od Sutjeske.
Poslije dvostrukog vođstva protiv Sloge u trećem kolu, ipak su ostali bez bodova i tako sa samo jednim bodom bili prikovani za dno tabele. Mnogi su sumnjičavo vrtjeli glavom ne vjerujući u mogućnosti ovog novog sastava Zvorničana. A onda je Drina zablistala na utakmici u Tesliću i donijela sva tri boda protiv tradicionalno neugodnog Proletera. Dvostruki strijelac za Drinu bio je mladi Aleksandar Nikolić, koji je i doveden da bi davao golove. Svoj golgeterski učinak Nikolić je uvećao na utakmici sa favorizovanom Modriča Maksimom, kada je postigao prvi gol za Zvorničane i tako doprinio drugoj uzastopnoj pobjedi Drine.
- Iskoristio sam odlično dodavanje mladog Milana Simića i gađao precizno u gornji ugao golmana Modričana. Vlado Ivanović je evro golom, zapečatio sudbinu "uljara", pa smo tako stigli do druge uzastopne pobjede. Ubijeđen sam da nam je krenulo i da ćemo iz kola u kolo biti sve bolji - naglasio je Nikolić, kome je gol protiv Modriča Maksime bio četvrti u prvenstvu.
Ovaj 198 santimetara visoki napadač prošao je sve selekcije u ekipi Drine i bio standardni reprezentativac BiH u selekciji do 19 godina. Jedno vrijeme se okušao u ekipi sarajevskog Željezničara, a u ljetnom prelaznom roku vratio se u staro jato.
U sljedećem kolu Zvorničani gostuju u Janji, gdje će se sastati sa domaćim Podrinjem.
- Blagu prednost dajem domaćinu, koji teško gubi bodove pred svojom publikom. Međutim, igramo sve bolje i neće biti nikakvo iznenađenje ako se vratimo sa bodom ili tri. Ne mogu da obećam da ću postići gol, ali najmanje je bitno ko će biti strijelac. Najvažnije je da se vratimo neporaženi - naglasio je Nikolić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.