Foto: Neuspjeh Sloge za kraj
GRANOLjERS - Rukometaši dobojske Sloge oprostili su se od učešća u Kupu pobjednika kupova Evrope pošto su i u revanš utakmici pretrpjeli poraz od domaćeg Granoljersa - 25:28.
Ovoga puta Dobojlije su igrali znatno bolje i ostvarili solidan rezultat. Sve do sedamnaestog minuta, kada je rezultat bio izjednačen - 7:7, igralo se gol za gol. Poslije toga domaćin je pojačao tempo, prešao u vođstvo i na odmor otišao sa četiri gola prednosti - 15:11.
Tu razliku španski predstavnik je održavao uglavnom cijelo drugo poluvrijeme tako da je Sloga tek u finišu meča uspjela da smanji "minus" na tri gola i pretrpi podnošljiv poraz. Na taj način, ipak, naš predstavnik se časno oprostio od ovog takmičenja.
- Granoljers je veoma ozbiljno shvatio ova dva meča i odigrao ih maksimalno odgovorno. U prvoj utakmici domaćin je demonstrirao zavidan kvalitet i zasluženo nas savladao visokim rezultatom - rekao je Zoran Dokić.
U revanš meč, prema njegovim riječima, rukometaši Sloge ušli su prilično relaksirano, ali i angažovano.
- To je doprinijelo da igramo mnogo bolje nego dan ranije i da susret završimo minimalnim porazom. Ove dvije utakmice su veliko iskustvo za ovu generaciju Sloge. Zadovoljan sam što su izdržali visok ritam igre i iz dva jaka meča izašli bez povreda - zaključio je Dokić.
Rukometaši Sloge napustili su u ponedjeljak Granoljers i vratili se u Doboj.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.