Foto: Nemanja Bilbija, fudbaler Zrinjskog: Titula i svadba, najljepša dupla kruna
Mostar - Novom titulom šampiona BiH Nemanja Bilbija postao je jedan od najtrofejnijih igrača Premijer lige, jer je mu je ovaj trofej treći u karijeri, a interesantno da je sve to uspio u posljednje tri sezone.
Zrinjski je odbranio trofej osvojen prošle godine, a velike zasluge za to idu Bilbiji koji je odigrao odličnu sezonu i statistički bio najkorisniji igrač lige. Obilježio je i meč posljednjeg kola protiv Slobode kada je postigao dva prelijepa gola i tako još jednom rastužio Tuzlake na koje ima poseban pik.
- Treću godinu zaredom sezonu zatvaram golom protiv Slobode. Uhvatio sam odličan volej i taj gol podsjetio je na one pogotke iz mlađih dana kada sam igrao za Borac. Ambijent je bio prelijep, prijatno vrijeme i ispunjen stadion pa su postojali idealni uslovi za proslavu titule. Prezadovoljni smo sezonom, prebrodili smo teškoće i krizu u kojoj smo se našli i na kraju izašli kao slavljenici. Odigrali smo prvi dio na vrhunskom nivou, pobjeđivali sve sa dva gola razlike, ali su potom uslijedili problemi. Uspjeli smo da se izvučemo, na kraju nam je pomoglo i Sarajevo pobjedom nad Željezničarom u derbiju, a mi smo dočekali svoju šansu i iskoristili je - rekao je Bilbija.
Banjalučanin je ove sezone upisao deset golova i 13 asistencija pa je odličnim igrama privukao interesovanje mnogih klubova. Ostala mu je još godina ugovora sa "plemićima", a vremena za odmor nema mnogo, jer već za 15 dana počinju pripreme za kvalifikacije za Ligu šampiona. Poslije proslave titule očekuje ga još jedno veselje, jer u subotu staje na "ludi kamen".
- Malo je vremena za odmor, slijedi svadba pa medeni mjesec i to je moja najljepša dupla kruna. Moram da napunim baterije i odlučim šta je najbolje za mene. Postoje neke opcije za transfer, ali još uvijek ništa konkretno. Ubrzo kreće prelazni rok, završavaju se lige pa će mnoge stvari biti jasnije - rekao je Bilbija.
Odlični ljevonogi napadač postao je stručnjak za osvajanje titula u BiH, a ove sezone odigrao je jednu od najboljih sezona u karijeri. Uživao je u Mostaru gdje se odlično uklopio, a zanimljivo da je imao društvo svog sugrađanina košarkaša Draška Kneževića.
- Na početku nisam ni znao da je Draško u Zrinjskom, ali sam kasnije išao da ga gledam. Drago mi je što je i on imao vrhunsku sezonu i takođe je MVP lige BiH, a nekoliko puta smo se vidjeli i popričali. Znamo se od djetinjstva, obojica smo iz Borika tako da mogu reći kako je tandem iz istog naselja donio mnogo radosti navijačima Zrinjskog - zaključio je Bilbija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.