Foto: Napredak bez greške
Banjaluka - Fudbaleri Napretka iz Donjeg Šepka u trećem kolu Druge lige Republike Srpske, grupa istok, pobijedili su na gostovanju u Čajniču Stakorinu sa 4:1 i nalaze se na prvom mjestu sa maksimalnih devet bodova.
Do novog trijumfa praktično su došli već poslije prvih 45 minuta kada su poveli sa 4:0. Mrežu domaćina načeo je Atanacković u osmom, da bi Torbica u 18. minutu povisio na 2:0. Najbolji akter susreta Miladin Filipović golovima u 34. i 37. minutu povisio je na 4:0, a jedini gol za Stakorinu postigao je Danilović u 65. minutu.
Milići su na svom “Supač polju” ugostili rogatičku Mladost i došli do prvih bodova u novoj sezoni poslije pobjede od 2:1. Trijumf je nagovijestio Vasiljević u sedmom minutu kada je pogodio za 1:0, da bi Bojanić u 78. povisio na 2:0. U posljednjim trenucima susreta Tošović je pogodio iz penala i ublažio poraz Rogatičana.
U grupi zapad poslije tri kola maksimalan učinak ima Jedinstvo iz Žeravice, koje je slavilo na gostovanju kod banjalučkog BSK-a sa 2:1. Izabranici Dragana Skakića poveli su u četvrtom minutu golom Bjelobrka, da bi na 2:0 povisio Stančić u 75. Poraz “romantičara” ublažio je pojačanje iz Srbije, Ćurčin u 83. minutu.
Parovi četvrtog kola (subota i nedjelja, 1. i 2. septembar: grupa zapad: LAKTAŠI: Laktaši - Proleter (T), SRBAC: Sloga - Naprijed Horizont, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Ozren, ŽERAVICA: Jedinstvo - Vučijak, DERVENTA: Tekstilac - BSK, JABLANICA: Jablanica Eko Bel - Župa Superpetrol, BANjALUKA: Krajina - Mladost (DS), grupa istok: BRODAC: Jedinstvo - Vlasenica, BRČKO: Jedinstvo - Lokomotiva, DONjI ŠEPAK: Napredak - Gorica, DVOROVI: Proleter - Stakorina, ROGATICA: Mladost - Mladost (BS), SOKOLAC: Glasinac 2011 - Milići, ISTOČNA ILIDžA: Famos - Ilićka 01.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.