Nada tinja do Estonije

Glas Srpske

Organizovanu i čvrstu ekipu gostiju “razoružao” Ognjen Koroman u 35. minutu. Boško Đurovski traži opravdanje u strancima i lošem terenu

BEOGRAD - U prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su na svom terenu estonskog predstavnika Levadiju iz Talina sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak postigao je Ognjen Koroman u 35. minutu. Srpski prvak ostvario je značajan trijumf na startu kvalifikacija za elitno takmičenje, ali igrom, i prije svega rezultatom, nije ispunio očekivanja vjernih navijača. Beograđani su u većem dijelu susreta igrali dosta nepovezano, teško dolazili do gola protivnika i rijetko ugrožavali veoma skromnu ekipu iz Estonije. U ekipi Crvene zvezde se pojavilo čak šest stranaca, a ukupno u protokolu na ovoj utakmici “crveno-bijeli” su imali sedmoricu internacionalaca. Levadija se predstavila kao organizovana i čvrsta ekipa, koja se opredijelila za defanzivnu taktiku. Njeni igrači su se, međutim, brzo prebacivali u napad, tako da je Crvena zvezda u drugom dijelu susreta imala potpuno ravnopravnog protivnika. U pojedinim trenucima gosti su na sredini terena bili za nijansu i bolji od favorizovanog domaćina. Trener Beograđana Boško Đurovski opravdao je slabije izdanje svog tima činjenicom da su na teren istrčali brojni internacionalci, koji se, po njegovoj ocjeni, još nisu adaptirali u novoj sredini. On je priznao da je i loš teren doprinio slaboj igri, ali je istakao da je Crvena zvezda mnogo bolja od Levadije i da će i u revanšu u Talinu ići na pobjedu. - Šanse Levadije u finišu su posljedica naše velike želje da pobijedimo. I kada igrate protiv juniora, oni naprave šansu ili dvije. Nemoguće je na ovom nivou da vam ekipa ne stvori priliku. Ali, zato postoji golman, svaka čast Ranđeloviću na svim intervencijama - izjavio je Đurovski. Poslije minimalnog poraza od bivšeg evropskog prvaka, trener Levadije Tarmo Rutli bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranika. - Samo jedna lopta u našoj mreži je iznenađenje za nas, ali sam istovremeno i obradovan činjenicom da smo i mi mogli da savladamo protivničkog golmana. Bez obzira na ovaj rezultat, Crvena zvezda je i dalje favorit i tako ćemo postaviti igru u revanšu - rekao je Rutli. CRVENA ZVEZDA 1:0 LEVADIJA STRIJELAC: Koroman u 35. minutu, stadion: Crvene zvezde, gledalaca: 20.000, sudija: Bernard Druger (Austrija), žuti karton: Basta (Crvena zvezda). CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Anđelković 7, Basta 7 (od 74. minuta Bronovicki -), Gaj 7, Tutorić 7, Kastiljo 7, Milovanović 7, Lukaš 6 (od 64. minuta Molina -), Milijaš 6, Koroman 7, Barkos 6 (od 46. minuta F. Đorđević -) LEVADIJA: Kotenko 6, Kalimulin 6, Lemsalu 6, Šišov 6, Malov 6, Dmitrijev 5, Leitan 5 (od 88. minuta Davidenas -), Smirnov 5, Kink 5 (od 85. minuta Šadrin -), Čepauskas 6, Zelinski 5 (od 63. minuta Sag -). IGRAČ UTAKMICE: Ognjen Koroman (Crvena zvezda) 7. REZULTATI PRVIH UTAKMICA Domžale (Slovenija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 1:2 (Žeželj 87 - Šokota u 7, Modrić u 51), Bešiktaš (Turska) - Šerif (Moldavija) 1:0 (Toraman 73), Ventspils (Letonija) - Salcburg (Austrija) 0:3 (Aufhauzer 20, 27, 83, penal), Astana (Kazahstan) - Rozenborg (Norveška) 1:3 (Kučma 27 - Kone 4, 62, Iversen 58, penal), Hafnarfjordur (Island) - BATE Borisov (Bjelorusija) 1:3 (Olafson 4 - Lihterovič 32, Rodionov 49, Bliznjuk 61), Crvena zvezda (Srbija) - Levadija Talin (Estonija) 1:0 (Koroman 35), Žilina (Slovačka) - Slavija Prag (Češka) 0:0. U METU Zvezdine muke već u predvorju Evrope Crvena zvezda stekla minimalnu prednost nad fudbalski pismenim Estoncima, ali ostavila publiku u brigama. Partizan na ringišpilu UEFA Piše Dobrivoje JANKOVIĆ