Mladi tim ORK BL srušio jesenjeg šampiona

Darko Dragičević

BANjALUKA - Mladi rukometaši ORK BL priredili su iznenađenje jer su u 13. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske srušili favorita Višegrad HE. Mladići trenera Bojana Unčanina su slavili 27:23, te su tako jesenjem šampionu nanijeli drugi poraz.

Utakmicu su bolje počeli gosti koji su  poveli 7:2, imali su 8:4, 9:5 i tada se činilo da neće imati težak zadatak u ovom susretu. A onda je trener domaćih Bojan Unčanin povukao jedan od ključnih poteza, kada je na gol poslao Filipa Ignjatića.

Mladi čuvar mreže prosto je bio nesavladiv i činio je čuda na golu, te je meč okončao sa 11 odbrana. Uz njega su u igru ušli Ivan Simić i Nemanja Stupar, i sve više je počela da se topi prednost rivala, pa se na odmor otišlo uz neriješen ishod, 12:12. Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćem timu koji je u dva navrata imao i plus šest, 25:19, 26:20, a na kraju bilo je više nego zasluženih 27:23.

Kod Banjalučana najefikasniji su bili Ivan Simić sa osam i Nemanja Stupar sa sedam golova, kod gostiju po šest pogodaka dali su Đorđo Racković i Filip Bojović. Treba istaći da se u ovom susretu ponovo povrijedio rukometaš tima iz Višegrada Siniša Dragičević kojem je opet stradalo koljeno.

- Iskreno, Višegrad nam je u prvom dijelu nanio jedan od najtežih poraza u sezoni. Zbog toga smo se dobro spremili za rivala, posebno nakon lošeg starta proljećnog dijela sezone u Zvorniku. Nadali smo se da možemo da iznenadimo protivnika. Iskreno, pred meč nismo očekivali pobjedu, već smo željeli da ostavimo dobar utisak. Odigrali smo loše protiv Drine i imali smo motiv da se iskupimo. Moja ekipa je pokazala sjajan karakter. Nije ih pokolebao ni loš start niti rezultatski zaostatak. Vjerovali smo da možemo puno bolje i u drugom dijelu smo odigrali veoma dobro te došli do trijumfa koji će nam puno značiti, prije svega, jer bi bilo loše da smo tri prva kola bili bez pobjede. Ovako smo i dalje pri vrhu i sad ćemo igrati sa puno više samopouzdanja - rekao je trener ORK BL Bojan Unčanin.

Na tabeli vodi Mladost koja je usamljena na čelu pošto je u gradskom derbiju dobila ORK Borac 32:28.

ORK BL 27(12)

VIŠEGRAD HED 23 (12)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 400, sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banjaluka), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: ORK BL 6 (5), Višegrad HED -, isključenja: ORK BL 6 minuta, Višegrad HED 12 minuta.

ORK BL: F. Ignjatić (11 odbrana), Novaković 1, Simić 8, Miletić 1, Trivunović, Žmirić, Đukić 1, Vukmir, Lolić 1, Petković, Stojanović, Grahovac 3, Vrhovac 1, Malbašić, Stupar 7, M. Ignjatić 4. Trener: Bojan Unčanin.

VIŠEGRAD HED: D. Racković, Šekarić 1, Kos 3, Tanasković, L. Racković 2, Bižić (12 odbrana), Đ. Racković 6, Đurić, D. Pecikoza 2, Grujičić, Đurić, I. Pecikoza 2, Dragičević, Markanović 1, Bojović 6, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

MLADOST 32 (18)

ORK BORAC 28 (13)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 300, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: Mladost 5 (5), ORK Borac 1 (1), isključenja: Mladost 14 minuta, ORK Borac 14 minuta.

MLADOST: Kondić 3, Šatara, Tešić 2, Glumičić 1, Prestaš 4, Kovačević, Bera, Krstajić 1, Pejić, Vukalo, Maksimović 9 (5), Komnenović 2, Sopko (13 odbrana), Mišanović, Bezbradica 4, Marinović 6. Trener: Danijel Božić.

ORK BORAC: Kalamanda 8, Đelić, Ni. Petrović 5, Lolić (6 odbrana), Unčanin, No. Petrović 3, Čaušević, Štrbac, Obradović 2, Gračić 6, Stojanović, Rožić 3, Brkić 1, Čavić, Momić (4 odbrane), Ševa. Trener: Dositej Perić.

BIJELjINA 28 (13)

KOTOR VAROŠ 28 (16)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Dejan Jovančić i

Mladen Todorović (Istočno Sarajevo), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 3 (3), Kotor Varoš 7 (3), isključenja: Bijeljina 6 minuta, Kotor Varoš 16 minuta.

BIJELjINA: Janković, Žuža 9, Kapor, Stevanović 1, Grbić, Mehmedović,

Latinović 5, Ostojić, Letić, Gavrić 2, L. Vejnović 6, Matić, Purić 1, Marinković 3, J. Vejnović 1. Trener: Slaven Lončar.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Marković 6, Bojić 2, Pejaković 1, Đukić 4, Radić 6, Bajrić 1, Tepić, Kerezović 2, Žarić 4, Jovičić 2, Petković. Trener: Radovan Jovičić.

SLAVIJA 27 (11)

DRINA 33 (15)

Dvorana: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 200, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Siniša Simić  (Doboj), sedmerci: Slavija 8(6), Drina 6 (4), isključenja: Slavija 6 minuta,

Drina 4 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 3, Juhić, Bozalo 4, Sikima, Pavlović 6, Fuštar, Došlo 4, Ždrale 7, Crnogorac, Moćić 1, Šešlija, Gutović, Lazarević 1, Tatar 1, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

DRINA: Stojić, Mijatović, Čamdžić 7, Vidaković 5, Bečić, Popović 2, Tomić 2, Bašić 7, Lugavić 6, Mirković 4, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

SLOGA 25 (11)

DERVENTA 32 (18)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: -, sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (Doboj), delegat: Boban Popović (Zvornik), sedmerci: Sloga 9 (5), Derventa 8 (7), isključenja: Sloga 12 minuta, Derventa 4 minuta.

SLOGA: Knežević 5, Peštić 1, Žunić 6, Zejnić 3, Dolić, Leto, Šljivić, Biber, Kovač, Vasić 2, Pejaković, Volaš, Simić 7, Veljančić, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 2, Sibinčić 1, Pećić, Zemunović 11, Milinkobić 4, Knežević, Ne. Pejaković, Dragičević 5, Drinić, Stanković 4, Blagojević 2, Ni. Pejaković, Kojić 2, Savić 1, Ramadanović. Trener: Milorad Bjelošević.