Milan Gurović bez dlake na jeziku

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Milan Gurović bez dlake na jeziku

Počelo je sa fudbalom, pa da vidimo šta će biti dalje. Ako me pozovu, možda pristanem da budem zaštićeni svedok, rekao Gurović

BEOGRAD - Milan Gurović se za šest mjeseci provedenih u Poljskoj uželio Beograda i Srbije. Objeručke su ga dočekali srpski novinari, jer je popularni Čiča jedan od rijetkih domaćih sportista koji predstavnicima "sedme sile" uvek daju materijala za atraktivan naslov. Krilni igrač Prokom Trefl Sopota je na poluvremenu 183. "vječitog derbija" u hali Pionir prokomentarisao brojna hapšenja fudbalskih funkcionera:

- Mafije ima i u košarci, govorio sam to još prošle sezone. Trebalo bi neko i tu da uđe, da malo pročešlja šta se radi. Počelo je sa fudbalom, pa da vidimo šta će biti dalje. Ako me pozovu, možda pristanem da budem zaštićeni svedok. Gurović je bio i razočaran što je duelu njegove Crvene zvezde i Partizana prisustvovalo manje od hiljadu gledalaca.

- Žalosno je što na derbiju ima ovako malo ljudi. Koliko sam upoznat, to je zbog navodnog proglašenja države Kosovo - dodao je Gurović. Njegova posjeta Beogradu nema veze sa tim političkim događajem:

- Odigrali smo prvenstvenu utakmicu ranije, a imam problema sa leđima pa su me pustili da malo dođem kući. Utisci iz poljske košarke su veoma pozitivni. - Dobro mi je u Prokomu. Ostajem do kraja sezone, za kasnije ćemo videti. U Poljskoj sam video da nema gorih sudija nego u Srbiji. Čak i tamo su bolji - smatra popularni košarkaš.

Selekcija Srbije na ljeto kreće u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2009. godine, ali bez Gurovića: - Reprezentacija je za mene završena priča, suviše sam star. Zna to i selektor Dušan Ivković, tako da se nismo čuli otkako je postavljen umesto Moke Slavnića. Gurović je za kraj poručio da nema namjeru da po završetku karijere priredi sebi svečani oproštaj:

- Šta ima da pravim oproštaj, kad me 50 odsto ljudi u Srbiji mrzi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.