Mihajlović u maju na klupi orlova

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Mihajlović u maju na klupi orlova

Beograd - Sadašnji trener Sampdorije iz Đenove Siniša Mihajlović mogao bi u maju ponovo da se vrati na klupu reprezentacije Srbije.

Ovo je želja predsjednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislava Karadžića i generalnog sekretara Zorana Lakovića. Kako prenose mediji u Srbiji, oni navodno žele na proljeće da na klupu "orlova" vrate Mihajlovića koji je nedavno postao trener Sampdorije sa kojom bilježi dobre rezultate u italijanskoj Seriji A i trenutno drži Đenovljane iznad zone ispadanja.

Međutim, predsjednik i sekreter Saveza ne žele ništa da govore o novom selektoru dok Karadžić na idućoj sjednici Skupštine Saveza u februaru definitivno ne riješi svoj status. On je i ranije govorio da mu je žao što je Mihajlović otišao sa čela ekipe, jer je, po njegovom mišljenju, ostvario dobre rezultate i napravio smjenu generacija.

Sve su češće glasine da je eventualno odgađanje izbora Mihajlovićevog nasljednika za maj u stvari taktički potez kako bi se tada treneru Sampdorije ponudio novi posao. Ako bi se to ostvarilo, Mihajlović bi tako zadržao klupski angažman i istovremeno obavljao funkciju selektora.

Pod njegovim vođstvom reprezentacija nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo u Brazilu. On je za vrijeme mandata stvorio mlad tim za budućnost, ali je imao dosta sukoba sa najiskusnijim igračima, zbog čega reprezentacija dosta utakmica nije igrala u najjačem sastavu. Tu se, prije svega, misli na sukob sa Nemanjom Matićem i Ademom Ljajićem, koji su igrali odlično u svojim klubovima, ali su bili izostavljeni sa Mihajlovićevih spiskova. Sa Matićem je tek na kraju kvalifikacija izgladio nesporazum. Mihajlović je na klupi Srbije ostvario polovičan učinak u kvalifikacijama. Imao je po četiri pobjede i poraza, uz dva remija. To mu je bilo dovoljno za tek treće mjesto u grupi A iza Belgije i Hrvatske. Poslije tog neuspjeha on je odlučio da napusti kormilo selekcije. Nije imao boljih uspjeha ni u prijateljskim utakmicama. Srbija je od osam zvaničnih mečeva izgubila četiri, tri puta je slavila i imala je jedan remi.

"Siniša Cigane"

Navijači Juventusa tokom utakmice posljednjeg kola italijanske lige protiv Sampdorije uzvikivali su uvredljive slogane prema treneru gostiju. Navijači "Stare dame" su povicima "Siniša, zingaro", što u prevodu znači "Siniša Cigane", pokušali isprovocirati srpskog trenera. Mihajlović nije reagovao na ove provokacije, a ovo nije prvi put da se nađe na meti Juventusovih navijača. Iste poruke su mu slali i kada je sjedio na klupi Fjorentine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.