Mesi na koti 88

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Mesi na koti 88

Kordoba - Lionel Mesi je izgleda odlučio da još "podeblja" sopstveni rekord po broju golova u jednoj godini, pa je u meču četvrtfinala Kupa protiv Kordobe (2:0) postigao dva pogotka i tako došao do kvote od 88 golova u ovoj kalendarskoj godini.

Za dva nova pogotka mnogo je dužan i saigračima, koji su se trudili da mu namjeste što više šansi za poboljšanje rekorda. Tako je David Vilja u 11. minutu bio začetnik akcije koju je sjajni Argentinac pretvorio u gol, dok je "pola posla" kod drugog obavio Čileanac Aleksis Sančez. Revanš na "Nou Kampu" za sedam dana biće samo formalnost za Barsu, a za Mesija prilika da možda dogura i do 90. gola. Za razliku od Barselone, Real je nastavio da posrće, te je upisao novi poraz, od Selte 2:1. Više od rezultata Žozea Murinja mora da brine igra, koja je u Vigu bila katastrofalna, a gol nade za Madriđane postigao je Kristijano Ronaldo.

- Ustaljeno mišljenje u narodu je da za poraz treba okriviti trenera, ali možda odgovornost treba da preuzme još neko u određenim situacijama - rekao je Murinjo.

Kup kralja, četvrtfinale: Kordoba - Barselona 0:2 (Mesi 11, 74), Osasuna - Valensija 0:2 (Pareho 47, Soldado 89), Selta - Real Madrid 2:1 (Bermeho 56, Bustos 78 - Ronaldo 86), Atletiko Madrid - Hetafe 3:0 (Košta 19. penal, 87, Luis 80), Majorka - Sevilja 0:5 (Negredo 13, 18, Medel 26, Botija 48, Luna 85). Sinoć su igrali: Las Palmas - Betis, Levante - Saragosa. Odgođena je utakmica: Eibar - Malaga, pošto je Eibar igrao revanš utakmicu šesnaestine finala protiv Bilbaa i sa 1:1 u gostima prošao dalje jer je prvi meč završen bez pogodaka.

Flamengo

Poslije fudbalske federacije Zambije, koja prikuplja podatke da bi osporila rekord Lionela Mesija, glas protiv rekorda Argentinca digao je i brazilski Flamengo. Mesi je svoj ovogodišnji skor podigao na 88 i stigao samo gol do legende brazilskog fudbala Zika, koji je, tvrdi Flamengo, u godini 1979. postigao 89 pogodaka.

- Mesi još nije oborio rekord. Da nije bio povrijeđen i da je igrao čitavu godinu, Ziko bi bez sumnje postigao više od 100 golova - rekao je klupski istoričar Bruno Lusena.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.