Marko Šćepović, fudbaler Partizana: Mesto nam je u Ligi šampiona

Dušan Repija
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Marko Šćepović, fudbaler Partizana: Mesto nam je u Ligi šampiona

Sigurno je da sami odlučujemo o svojoj sudbini i da ćemo dati sve od sebe da nadoknadimo propušteno u prvoj utakmici u Belgiji i nastojaćemo da eliminišemo Genk, rekao je napadač Partizana Marko Šćepović za "Glas Srpske" i dodao:

- U klubu niko ne razmišlja o neuspehu, svi očekuju siguran prolaz u iduću rundu kvalifikacija, a po kvalitetu, mislim da nam je mesto čak u Ligi šampiona.

* GLAS: Kako doći do tog cilja?

ŠĆEPOVIĆ: Moramo biti strpljivi. Ne smemo da srljamo od početka, jer nam je potreban samo jedan gol kako bismo se plasirali dalje. Naš protivnik ima odlične krilne igrače, koji mogu da stvore dosta problema u kontrama, tako da ne smemo da im ostavimo previše prostora. Siguran sam u našu pobedu, a vidim da ćemo, kao i svaki put imati veliku podršku navijača.

* GLAS: Imali ste nekoliko šansi u prvoj utakmici, ali ipak niste riješili pitanje prolaska dalje, čak ste i nesrećno izgubili u samom finišu utakmice?

ŠĆEPOVIĆ: Tačno je, imali smo sve u našim rukama, imali igrača više, prednost, ali nažalost sve smo prokockali. Nadam se da nam se to neće osvetiti i da ćemo sigurnom igrom eliminisati šampiona Belgije i nastaviti put ka najelitnijem klupskom takmičenju.

* GLAS: Trener Aleksandar Stanojević je najavio da će priliku u vrlo važnoj utakmici dati mladim igračima poput Nikole Ninkovića i Lazara Markovića, a među mlađim ste i Vi?

ŠĆEPOVIĆ: Partizan svake godine na veliku scenu "izbaci" po nekoliko mladih igrača, koji su u određenim utakmicama velika prevaga. Nema sumnje da će neko od nas bljesnuti i protiv Genka, a ko će to biti nije ni bitno. Najvažnije je da se plasiramo dalje, a da li će Ninković, Marković, ja ili neko četvrti odlučiti pobednika u ovom trenutku je najmanje važno. Bitno je da neko od nas iskoristi propuste u odbrani Genka, koja je svakako slabiji deo tima.

* GLAS: Tokom prelaznog roka u Partizanu su se desile brojne promjene, mnogo je igrača otišlo i došlo u klub. Kako procjenjujete kvalitet kluba u odnosu na prošlu sezonu?

ŠĆEPOVIĆ: Otišla je praktično prva postava iz prošle sezone, sa nekim izuzecima, ali sa druge strane, došle su adekvatne zamene, tako da mislim da ćemo za nekoliko sedmica biti čak i kvalitetnija ekipa nego ona što je iznela prošlu sezonu. Potrebno je da prođe još neko vreme da se uigramo, međusobno upoznamo i to će biti pravi Partizan. Svakako, prvo moramo da eliminišemo Genk, pa tek onda da nastavimo sa poboljšanjima u igri.

* GLAS: U sportskom centru Zemunelo sa ostalim prvotimcima trenira i Mateja Kežman, koji traži inostrani angažman, a mediji navode da je moguć i povratak u Partizan?

ŠĆEPOVIĆ: Mateja je veliki igrač. Ostavio je dubok trag u svim klubovima u kojima je igrao, ima potrebno iskustvo u velikim mečevima i bio bi veliko pojačanje za većinu evropskih klubova. Lično bih bio presrećan ukoliko bi Kežman potpisao za Partizan.

* GLAS: Prvenstvo Srbije počinje za desetak dana, može li Partizan do jubilarne pete titule zaredom?

ŠĆEPOVIĆ: Naravno. Titula i Kup su postali naša obaveza, tako da će to biti prevashodni cilj i ove sezone. Mislim da smo i dalje za korak ispred večitog rivala, kao i ostalih klubova, ali moramo u svaku utakmicu da ulazimo maksimalno, jer će apsolutno svi biti "naoštreni" da nam skinu skalp.

Jug rasprodat

* GLAS: Igrači Partizana imaće veliku podršku navijača protiv Genka, pošto je već prvog dana prodaje ulaznica nestalo karata za južnu tribinu. Da li Vas to hrabri?

ŠĆEPOVIĆ: "Grobari" su naša snaga, 12. igrač, uvek su uz klub i mnogo nam znače. S njima ćemo lakše stići do pobede i nadamo se prolasku u sledeće kolo kvalifikacija za evropsku fudbalsku elitu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.