Foto: Mario Krstovski, junak pobjede Sloge nad Zrinjskim: Biće još velikih pobjeda
DOBOJ - Makedonski internacionalac Mario Krstovski bio je junak pobjede Sloge protiv Zrinjskog (1:0) u odgođenoj utakmici četvrtog kola Premijer lige na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči.
Ovaj 24-godišnji napadač je u 34. minutu, poslije odlične akcije navalnog reda Dobojlija, postigao pogodak. Ispostavilo se kasnije da je to bio odlučujući trenutak u ovom susretu, u kojem Mostarci prema golu Sloge za 90 minuta nisu uputili nijedan ozbiljniji udarac.
- Odigrali smo odličan meč i pokazali da se možemo nositi i sa najjačim ekipama u ligi. Srećan sam što sam baš ja postigao pogodak, ali još srećniji što nam je on donio pobjedu i velika tri boda, o kojima smo samo maštali prije početka susreta - naglasio je Krstovski.
Ovaj igrač je u ljeto 2021. godine iz Akademije “Pandev” došao u Zrinjski, gdje se nije nametnuo i bio je na pozajmicama u Makedoniji, a potom i u Leotaru.
- Povreda me je onemogućila da pokažem šta znam, a želio sam da igram. To je i bio razlog što sam ljetos, kada sam vidio da nisam u prvom planu, odlučio da se sporazumno rastanem sa Mostarcima i izbor je pao na Slogu. Desilo se to krajem jula, kada su već bila odigrana dva kola, ali, eto, uspio sam veoma brzo da se uklopim - nastavio je Krstovski.
Vjeruje da će Dobojlije nastaviti sa dobrim i veoma efikasnim igrama.
- Naša ekipa iz utakmice u utakmicu djeluje sve bolje i uigranije i siguran sam da ćemo i u nastavku sezone bilježiti dobre rezultate i pobjeđivati mnogo jače klubove. Pred početak sezone cilj kluba je bio opstanak u eliti, ali sam siguran da o tome u Doboju ne treba da brinu i da imamo ekipu za mnogo viši plasman - dodao je Krstovski.
Šef stručnog štaba Sloge Zoran Ćurguz takođe je bio presrećan zbog pobjede.
- Bila je ovo jedna od najvećih pobjeda Sloge, možda i u istoriji kluba. Pobijediti šampiona Premijer lige, ekipu koja je bila na pragu grupne faze Lige konferencije, stvarno je nevjerovatno. Mislim da smo odigrali taktički odlično, a posebno sam zadovoljan što se tiče defanzivnog dijela - naglasio je Ćurguz.
Premijer liga
1. Tuzla siti 9 5 1 3 23:14 16
2. Široki B. 9 4 4 1 9:6 16
3. Željezničar 10 4 4 2 16:14 16
4. Sarajevo 10 4 3 3 16:17 15
5. Sloga (D) 10 4 2 4 19:17 14
6. Borac 10 4 2 4 9:11 14
7. Zrinjski 7 4 0 3 11:6 12
8. Igman 10 3 3 4 11:11 12
9. Velež 9 2 5 2 10:8 11
10. Sloboda 10 2 5 3 9:9 11
11. Posušje 10 3 2 5 9:14 11
12. Leotar 10 2 1 7 6:21 7
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.