Liga Evrope: Het-trik Ibrahimovića

Srna

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na Old Trafordu ekipu Sent Etjena u prvom meču šenaestine finala LE – 3:0 (1:0).

’Crveni đavoli’ su zasluženo slavili protiv ’Zelenih’, a junak ne meču bio je Zlatana Ibrahimović koji je postigao het-trik na i peti golu Ligi Evropi.

Švedski napadač je na ovom meču zabilježio 17. pogodak na 14 mečeva protiv ovog francuskog kluba.

Kod prvog gola Ibrahimović je imao dosta sreće. Loše izveo slobodan udarac, ispod živog zida, a lopta je na putu do gola zakačila jednog igrača, prevarila golmana i jedva umilila u gol.

Drugi gol postigao je u 75. minutu kada se poslije odbitka našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, dok je treći postigao iz penala u 87. minutu meča.

Ovaj meč obilježio je i duel braće Pogbe – Pola i starijeg Florentina, defanzivca Sent Entjena.