Foto: Liga 13: Leotaru hercegovački derbi
TREBINjE - U komšijskom derbiju SL IAT Leotar je pobijedio Hercegovac rezultatom 89:80 u 14. kolu košarkaške Lige 13.
Tokom cijelog dijela susreta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali pred kraj utakmice Leotar pravi ključnu seriju, nakon što je prvi plej Hercegovca Vladimir Radovanović morao na klupu, opterećen ličnim greškama.
- Strašno teška utakmica za moju ekipu. Nikako da vežemo dvije lagane utakmice, jer smo poslije dobre utakmice protiv Mladosti opet odigrali u grču i sa mnogo nervoze. Opterećenje je bilo veliko, jer je sala bila puna, a bili smo domaćini. Ekipa Hercegovca se pokazala kao veoma dobra ekipa. Ova pobjeda nama mnogo znači zbog rivaliteta za Bilećanima, ali i za nastavak prvenstva, gdje ćemo nastojati da igramo hrabrije, opuštenije i manje bojažljivo - rekao je trener Leotara Radomir Kisić.
Strateg Bilećana Zoran Glomazić smatra da je utakmica riješena izlaskom Radovanovića iz igre.
- Utakmica je opravdala epitet derbija, a riješena je poslije izlaska pleja Vladimira Radovanovića kada nismo imali pravog igrača u rotaciji koji bi ga zamijenio. Mogli smo i mi da pobijedimo, ali čestitam ekipi Leotara na zasluženoj pobjedi - izjavio je Glomazić.
Slavija je još jednom doživjela debakl (65:96), ovoga puta u Tuzli gdje ih je nadigrala Sloboda čija pobjeda ni u jednom trenutku nije bila ugrožena. Da stvar za goste bude još gora tokom drugog perioda su zbog povrede parket napustili Pavle Boljkovac i Darko Damjanović.
- Svaki poraz nama je šansa manje u borbi za opstanak. U veoma teškoj smo situaciji, ali ne treba i nećemo se predavati dok god ima šansi pa makar one bile i minimalne. Kada je u pitanju utakmica u Tuzli, rezultat sve govori - rekao je trener Slavije Perica Pejičić.
Plasman
1. Bosna 24, 2. Borac Nektar 22, 3. Čapljina 22, 4. Mladost 21, 5. Sloboda 20, 6. SL IAT Leotar 20, 7. Zrinjski 19, 8. Kakanj 19, 9. Hercegovac 19, 10. Čelik 18, 11. Varda HE 17, 12. Brotnjo 16, 13. Slavija 14.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.