Lider protutnjao Policama

Čedomil Mucović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Lider protutnjao Policama

Trebinje - U jednoj od najinteresantnijih utakmica sedmog kola Premijer lige BiH Leotar je na "Policama" ubjedljivo poražen od Sarajeva sa 0:3.

U kvalitetnoj fudbalskog predstavi domaći su imali svoje šanse i da su iskoristili bar jednu pitanje je kako bi se završio ovaj susret. Kada se sve sabere i oduzme čini se da je Leotar sa previše respekta ušao u ovaj susret, te da je izostanak štopera Aleksandra Vasiljevića u ovoj utakmici bio preveliki hendikep za tim Vladimira Gaćinovića.

Od samog starta obje ekipe su krenule dosta ofanzivno, bez početnog ispitivanja snaga, što je izrodilo nekoliko izglednih šansi na obje strane. Sarajevo je povelo u 38. minutu. Ivan Sesar je izveo korner sa lijeve strane, Emir Hadžić je bio potpuno sam na pet metara pored zbunjenih igrača Leotara i glavom poslao loptu u suprotni ugao gola Boška Milenkovića.

U drugom dijelu Leotar je krenuo ofanzivnije, ali je Sarajevo brzim kontranapadima priredilo pravi debakl domaćem timu. U 68. minutu Sarajevo je povelo sa 2:0. Kontranapad preko Hadžića do Asmira Suljića, koji je dobio loptu u srcu šesnaesterca i okružen četvoricom igrača, se namjestio i pogodio nebranjeni dio mreže. Kod trećeg gola u 71. minutu viđena je slična situacija kao kod prvog gola, Sesar je centrirao sa lijeve strane, a Hadžić potpuno neometan poslao loptu u mrežu, ovoga puta nogom.

- Kvalitet protivnika nas je natjerao da ne igramo na nivou na kome inače igramo. Ponovo nam se desio isti scenario, gdje nismo realizovali svoje šanse. Iz jedne, slobodno da kažem, gluposti smo primili prvi gol. Teško se vraćamo u utakmicu, prvenstveno zbog slabe realizacije. To što igramo lijepo za oko ništa nam ne znači. U posljednja tri meča to teže ide, a posebno kad primimo gol teško se vraćamo. Sarajevo ima odličnu ekipu, jako brzu u sredini i napadu, ekipu koja zna u svakom trenutku šta hoće i zasluženo je došla do pobjede - naglasio je šef stručnog štaba Leotara Vladimir Gaćinović.

Rezultati sedmog kola

MOSTAR: Velež - GOŠK 1:3 (Serdarević 61 - Jusufbašić 1, Ramović 16, 25)

TREBINjE: Leotar - Sarajevo 0:3 (Hadžić 38, 71, Suljić 68)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Olimpik igrano sinoć

TRAVNIK: Travnik - Gradina 2:0 (Zatagić 15, Ribić 69)

BANjALUKA: Borac - Rudar Prijedor igrano sinoć

GRADAČAC: Zvijezda Gradačac - Čelik 1:0 (Halilović 3)

SARAJEVO: Željezničar - Radnik igrano sinoć

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Zrinjski 1:1 (Rašević 82 - Stojkić 90)

Tabela

1. Sarajevo         7      6      1      0      18:3  19

2. Željezničar           6      4      1      1      10:4  13

3. Zrinjski         7      4      1      2      5:4    13

4. Slavija                  7      3      3      1      5:4    12

5. Rudar P.         6      3      1      2      8:7    10

6. Leotar                   7      3      1      3      6:7    10

7. Olimpik                6      2      3      1      5:4    9

8. Š. Brijeg               6      2      2      2      7:6    8

9. Čelik                     7      2      2      3      6:6    8

10. Travnik                7      2      2      3      6:6    8

11. GOŠK                  7      2      2      3      7:10  8

12. Borac                   6      2      1      3      6:5    7

13. Velež                   7      2      1      4      9:12  7

14. Zvijezda G.            7      2      1      4      4:9    7

15. Radnik                 6      0      3      3      2:8    3

16. Gradina                7      0      3      4      6:15  3

Parovi osmog kola

U osmom kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, 29. i 30. septembra, sastaju se: GABELA: GOŠK - Zrinjski, BIJELjINA: Radnik - Slavija, ZENICA: Čelik - Željezničar, PRIJEDOR: Rudar Prijedor - Zvijezda Gradačac, GRADAČAC: Gradina - Borac, SARAJEVO: Olimpik - Travnik, SARAJEVO: Sarajevo - Široki Brijeg, MOSTAR: Velež - Leotar.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.