Foto: Leotar lako sa Bilećanima
TREBINjE - Košarkaši Leotara u komšijskom derbiju savladali su Hercegovac sa 83:66, ali mnogo teže nego što to konačan rezultat pokazuje.
Leotar je vodio od samog početka utakmice, ali do pred sam kraj nije uspio da stvori osjetniju prednost koja bi garantovala mirnu završnicu, ponajviše zahvaljujući sopstvenim greškama i želji da se igra atraktivnije u momentima kada se utakmica lomila. Trener domaćih Radomir Kisić bio je zadovoljan novom pobjedom, pogotovo jer je izborena u duelu koji nosi veliki pritisak.
- Malo smo bili u grču na početku utakmice. Susreti protiv Hercegovca uvijek su nekako puni naboja. Nije nas služio ni šut u prvom poluvremenu, imali smo 0/8 za tri poena. Onda smo u nastavku bolje zaigrali odbranu i stekli neku sigurnost i rezultatsku prednost. Imali smo čak 15 skokova više i mislim da je to i presudilo pobjednika - rekao je Kisić.
Strateg Bilećana Zoran Glomazić dijeli mišljenje trenera Kisića da je skok presudio pobjednika.
- Mislim da smo se dobro držali, iako je Leotar stalno bio u vođstvu. Domaći su bili ubjedljivi u dva elementa košarkaške igre i to u skoku i realizaciji slobodnih bacanja. Nadskakali su nas i tako mnogo puta imali situaciju da poentiraju iz drugog ili trećeg napada. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi - naglasio je Glomazić.
Mnogo teže nego što se očekivalo ekipa Igokee došla je do pete pobjede u šampionatu BiH. Aleksandrovčani su se dobro namučili u Višegradu gdje su slavili sa 73:67, a meč je prelomljen u posljednjoj četvrtini kada su gosti zaigrali mnogo bolje i došli do trijumfa.
- Želio bih da zahvalim domaćinu na prijatnom dočeku i čestitam im na odličnoj partiji. Putovali smo osam sati i praktično smo iz autobusa izašli na parket te smo se tražili 30 minuta. Onda smo u posljednjoj dionici zaigrali mnogo pametnije, napravili razliku koju smo uspjeli da sačuvamo do kraja meča. Raduje me mali broj izgubljenih lopti mog tima jer nam je to do sada bila velika boljka - izjavio je trener Igokee Dragan Bajić.
Košarkaši Mladosti doživjeli su poraz od Bosne rezultatom 69:79. Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili sa 28:7. Domaći tim imao je prednost od 16 poena tokom utakmice, ali nije uspio da meč mirno privede kraju i dozvolio je Sarajlijama da prvi put pređu u vođstvo u 36. minutu susreta.
- Imali smo neobjašnjiv pad u posljednjoj četvrtini koji su košarkaši Bosne iskoristili te odigrali disciplinovano. U tom periodu igre nismo imali organizovan napad, nego su moji košarkaši trošili lopte ishitrenim šutevima. U meč smo ušli euforično, a većina igrača težili su samoisticanju, što nas je koštalo poraza - rekao je Sladojević.
Zahvaljujući boljoj koncentraciji u posljednjoj četvrtini i preciznim otvorenim šutevima, snagu Servicijuma osjetio je Čelik, koji je poražen u Aleksandrovcu rezultatom 72:67, u šestom kolu Prvenstva BiH.
- Ovo je izuzetno važna pobjeda za nas. Moram istaći da smo taktički zrelo odigrali posljednju dionicu meča i to nam je donijelo bodove. Ključna je bila naša serija od 7:0 nekoliko minuta prije kraja. Odlijepili smo se na 65:56 i sigurnom igrom pametno potrošili vrijeme do kraja utakmice - rekao je organizator igre Servicijuma Nenad Đorić.
Sljedeće subote na rasporedu je ljevčanski derbi, jer Servicijum putuje u goste Igokei.
1. Igokea 6 5 1 491:404 11
2. Bosna 5 5 0 408:333 10
3. Mladost 6 4 2 436:427 10
4. Čapljina 5 4 1 378:338 9
5. SLT Leotar 6 3 3 443:421 9
6. Zrinjski 6 3 3 463:456 9
7. Varda HE 5 3 2 356:355 8
8. Servicijum 5 2 3 354:372 7
9. Brotnjo 6 1 5 457:478 7
10. Hercegovac 5 2 3 339:366 7
11. Čelik 6 1 5 427:478 7
12. Borac 4 2 2 302:307 6
13. Vogošća 5 0 5 334:453 5
U sedmom kolu koje je na rasporedu sljedećeg vikenda sastaju se:
Hercegovac - Mladost, Vogošća - SL Takovo Leotar, Igokea - Servicijum, Čapljina - Varda HE, Brotnjo - Borac. Slobodna je ekipa Zrinjskog.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.