Lana Pudar se plasirala u finale Evropskog juniorskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin

Plivačica Lana Pudar plasirala se u finale u disciplini 100 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Bukureštu.

Lana se u finale plasirala s vremenom 59.28, a ukupno je u polufinalu to bilo drugo najbolje vrijeme.

Jedina brža od Lane bila je Ros Vanoterdijk iz Belgije koja je polufinalnu utrku završila s vremenom 59.15.

Lana je tako nastavila s odličnim rezultatima nakon što je prošle sedmice osvojila dvije zlatne medalje na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu.

Pudar je juče doputovala u Rumuniju u gradić koji je 15 km udaljen od glavnog grada Bukurešta, a već jutros je u kvalifikacijama otplivala svoju prvu trku u disciplini 100 metara delfin, prenosi Klix.

Finale je na rasporedu u četvrtak s početkom u 18:09 časova.