Katarina Milutinović u polufinalu trka na 100 m slobodnim stilom i 50 m leđno

Tanjug

OTOPENI - Srpska plivačica Katarina Milutinović plasirala se danas u polufinala trka na 100 metara slobodnim stilom i 50 metara leđno na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Mlada plivačica je zauzela 16. mjesto u kvalifikacionoj trci na 100 metara slobodnim stilom, pošto je ostvarila rezultat od 54,05 sekundi.

Najbolje u kvalifikacijama bile su britanske plivačice Ana Hopkin sa vremenom 51,79 sekundi i Freja Anderson sa vremenom 52,60 sekundi.

Srpska plivačica Nina Stanisavljević nije uspjela da se plasira u polufinale, pošto je zauzela 32. mjesto u pomenutoj trci sa rezultatom 55,36 sekundi. Polufinalne trke na programu su danas od 17:30 časova.

U kvalifikacionoj trci na 50 metara leđno Katarina Milutinović zauzela je 14. mjesto, sa vremenom 27,63 sekundi i tako obezbijedila mjesto u polufinalu. U istoj disciplini Nina Stanisavljević je zauzela 23. mjesto sa vremenom 28,16 sekundi, što nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Na 100 metara leđno uspjeha nije imao ni srpski plivač Nikola Aćin, pošto je do cilja stigao za 52,46 sekundi, što je bilo dovoljno za 21. mjesto.