Jedinstvo protutnjalo kroz Laktaše

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice nastavljaju da melju svoje rivale, a u 21. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, lider je na gostovanju savladao nekadašnjeg premijerligaša Laktaše sa 4:0.

Od samog početka susreta vidjelo se da su izabranici Borisa Savića čvrsto riješeni da zabilježe trijumf i samo se čekalo da načnu mrežu domaćina. To se desilo u 36. minutu kada je Ognjen Petrović pogodio za 1:0, da bi samo devet minuta kasnije na 2:0 povisio Slaven Kovljen. U nastavku susreta još dva pogotka Jedinstva, a u strijelce su upisali Ognjen Škorić u 74. i Stefan Milojević u 78. minutu.

Njihov najbliži pratilac, sa kojim su bodovno izjednačeni, Borac iz Šamca je tek u finišu utakmice slomio otpor rivala iz Doboja. Mrežu Sloge načeo je u 85. minutu Aleksandar Ćosović iz jedanaesterca, da bi u sudijskoj nadoknadi vođstvo Šamčana udvostručio Perica Maksimović. Interesantno je da su gosti u 40. minutu ostali bez isključenog Igora Cvijanovića, ali su brojčanu prednost Šamčani krunisali tek u završnom dijelu utakmice. U najboljem proljećnom izdanju fudbaleri Sloge iz Trna pregazili su rivala iz Novog Grada sa čak 6:1. Da se Slobodi ne piše dobro, bilo je jasno već poslije petnaestak minuta igre, kada su mladići trenera Predraga Tatića imali tri gola prednosti u odnosu na rivala. Prvo ime ovog okršaja bio je trostruki strijelac Stefan Savić.

U grupi istok lider Jedinstvo iz Brčkog je bez većih problema savladao gatačku Mladost sa 5:1, dok je njegov najbliži pratilac trebinjski Leotar na gostovanju u Sokocu kod Glasinca 2011 do trijumfa došao tek u finišu susreta. Naime, domaćin sa stadiona “Bara” je sve do 80. minuta imao prednost od 1:0, ali je onda Miloš Perović sa dva gola donio pobjedu četi sa “Polica”. Ovo kolo obilježio je fudbaler Famosa Srđan Vitković koji je u pobjedi svog tima nad Bratstvom iz Bratunca od 4:3 učestvovao sa sve četiri gola.