Foto: Janković sa 12 golova slomio Zeničane
Banjaluka - Rukometaši Borca m:tel u trećem kolu Lige 4 za prvaka BiH pobijedili su u dvorani "Borik" zenički Čelik sa 30:25 (15:11). Ova utakmica imala je humanitarni karakter i sav prihod od ulaznica, ali i službenih lica, biće uplaćen postradalima od poplava u Republici Srpskoj.
- Igra je bila bolja nego što rezultat pokazuje. Imali smo previše promašaja i propuštenih zicera, čime smo "razbranili" protivničkog golmana Dragana Starčevića, naročito u prvom poluvremenu. Nisam zadovoljan brojem primljenih golova. Utakmica je imala čudan tok i ritam, ali smo zasluženo pobijedili - rekao je trener Banjalučana Jani Čop.
Najbolji akter susreta bio je raspoloženi srednji bek "crveno-plavih" Stefan Janković, koji je postigao čak 12 golova
- Igrali smo bez povrijeđenih Branislava Obradovića i Mirka Mikića, ali smo ipak uspjeli da pobijedimo i tako derbi sa ekipom iz Živinica dočekujemo u dobrom raspoloženju - naglasio je Janković.
U drugoj utakmici trećeg kola Lige 4 odigranoj u Živinicama Konjuh je pobijedio sarajevsku Bosnu sa 26:21 (12:10) i zadržao lidersku poziciju. Četvrto kolo igra se u subotu, a Banjalučani će od 20 časova ugostiti lidera. U drugom susretu Bosna je domaćin Čeliku.
"Liga 4"
1. Konjuh 3 3 0 0 81:69 9
2. Borac m:tel 3 2 0 1 83:82 6
3. Čelik 3 1 0 2 81:85 3
4. Bosna 3 0 0 3 78:87 0
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.