Foto: Janko ispustio četvrtfinale
Kao i prošle godine, Janko Tipsarević i David Ferer odigrali su fantastičan meč na US openu. Kao i prošle godine, Španac je pobjedio.
Srpski teniser imao je brojne prilike tokom skoro četiri sata velike brobe, ali je na kraju Ferer slavio sa 7:6(2), 3:6, 7:5, 7:6(3).
Tipsarević je odigrao možda i najbolji meč upravo od tog duela u četvrtfinalu prošle godine, ali... U prvom setu nije uspio da odservira za 1-0 pri rezultatu 5:4, u trećem setu pri istom rezultatu imao je i tri vezane set lopte, ali sve to je propustio.
Ipak, ne treba biti prestrog prema Janku iako je propustio zasita veliki broj šansi. Srpski teniser se borio do kraja i ako takav stav bude zadržao na narednim turnirima vrlo brzo će se vratiti u Top10.
Rival Davidu Fereru u četvrtfinalu biće bolji iz duela Raonić – Gaske.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.