Izrevoltirani švedski teniser lopticom razbio TV kameru usred meča

GS

Švedski teniser Elias Imer je napravio mali skandal na Čelindžeru u austrijskom Salzburgu kada je izrevoltiran zbog jednog lošeg poteza razbio TV kameru.

Čelindžer je dobio sasvim novi rasplet, nakon manjeg skandala koji je uslijedio.

U prvom setu pri vodstvu Corentina Mouteta 5:4 švedski teniser je servirao, a nakon što je odigrao loš potez kojim je protivniku dao dvije šanse za break, odlučio je iskaliti bijes na loptici.

Jedan od dječaka pored terena je dodao lopticu Imeru, a on je iz sve snage udario, te je pogodio TV kameru koja je odmah pukla.

Imer nije dobio kazneni poen već samo upozorenje sudije, te se prvi set nastavio, no igrao se samo nekoliko sekundi jer je Moutet napravio break i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4.

Francuz je slavio i u drugom setu sa 6:3 i prošao dalje, a zanimljivo je da će u narednom kolu sutra igrati protiv Eliasovog mlađeg brata Mikaela, prenosi Klix.com.