Ingebrigtsen osvojio zlato u trci na 5.000 metara

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Jakob Ingebrigtsen Foto: Tanjug/AP | Jakob Ingebrigtsen

BIRMINGEM - Norveški atletičar Jakob Ingebrigtsen osvojio je sinoć zlatnu medalju u trci na 5.000 metara na Evropskom prvenstvu u Birmingemu.

Ingebrigtsen je do svog četvrtog uzastopnog zlata na EP na otvorenom došao vremenom od 13 minuta, 15 sekundi i 29 stotinki. On je poslednji put nastupio u septembru 2025. na SP u Tokiju, a početkom ove godine je operisao Ahilovu tetivu.

Ingebritsen je osvojio sedmo zlato na EP na otvorenom, a četvrto u disciplini na 5.000 metara. On je trostruki evropski šampion na otvorenom i u disciplini 1.500 metara.

Drugo mjesto na EP u Birmingemu u trci na 5.000 metara pripalo je Nijemcu Florijanu Bremu (13:15.60), dok je bronzu osvojio Francuz Etijen Daginjo (13:16.09), prenosi Tanjug.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.