Hulk imao 97,6 kg prije utakmice, igrao 90 minuta pa se šokirao kada je opet stao na vagu

Brazilski fudbaler Hulk (36) zaprepastio je javnost objavom kojom je pokazao koliko je kilograma izgubio nakon samo jedne utakmice.

Naime, njegov Atletico Mineiro pobijedio je u nedjelju Tombense rezultatom 2:1, a Hulk je uoči utakmice imao 97,6 kilograma.

Brazilac je odigrao svih 90 minuta i tom prilikom postigao sjajan pogodak za pobjedu minut prije kraja utakmice.

Susret se igrao u 11:00 sati po jakom suncu uz temperaturu od 30 stepeni pa je sve to značajno uticalo na fudbalera

Koliko su teški bli uslovi za igru pokazuju i fotografije koje je Hulk objavio na društvenim mrežema na kojima se može vidjeti da je nakon meča izgubio 5,7 kilograma.

Naime, nakon susreta je ponovo stao na vagu, a ona je tada pokazala 91,9 kilograma, prenosi Kliks.

Hulk se u Brazil vratio 2021. godine otkako nastupa za Atletico. Za reprezentaciju Brazila odigrao je 49 utakmica i postigao 11 golova.