Grci u Atini zapalili Zagrepčane

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Grci u Atini zapalili Zagrepčane

Atina - Ni ovo kolo Lige šampiona nije moglo proći bez navijačkih nereda pošto su navijači Olimpijakosa i Crvene zvezde u Atini priredili vruću "dobrodošlicu" pristalicama Dinama iz Zagreba.

Navijači atinskih "crveno-bijelih" veći incident napravili su kada su napali taksi u kojem su bila četvorica navijača Dinama popularnih "bed blu bojsa". U napadu je učestvovalo 30 osoba, koje su navodno motorima presrele taksi pa su razbile stakla na automobilu i ubacile baklje koje su zapalile kola. Navijači iz Zagreba počeli su da gore i na kraju su jedva spasili živu glavu. Utakmica je na programu večeras od 20.45 časova i nema sumnje da će atmosfera na i oko stadiona biti vatrena. Kako pišu hrvatski mediji, može se očekivati još dosta sukoba do utakmice, jer je put Atine krenulo dosta Dinamovih navijača, koji su u dobrim odnosima sa pristalicama Panatinaikosa, ali i navijača Crvene zvezde koji su u bratskim odnosima sa Olimpijakosovim fanovima. Navodno, većina tih navijača Dinama ima izrečene sudske zabrane odlaska na utakmice, jer su evidentirani kao huligani C kategorije.

Pored toga, grupa navijača Crvene zvezde uhapšena je nedaleko od Larise pošto je policija kod njih pronašla palice, gvozdene šipke i baklje. Navodno je uhapšen 41 navijač, od ukupno 300, koliko ih je doputovalo u Atinu, a oni su navodno većinom iz Republike Srpske. Uprava kluba iz Pireja strahuje da bi do nereda moglo doći i na tribinama, jer su Zagrepčani dobili podršku navijača Panatinaikosa, koji su najveći rivali Olimpijakosu. Uprave Olimpijakosa i Dinama još davno su se dogovorile da mečevi budu igrani bez gostujućih navijača kako bi bili izbjegnuti neredi. Zato je meč u Zagrebu, koji se igrao prije dvije sedmice, protekao bez incidenata. Očigledno, tako mirno neće biti u Atini.

Tuča i u Sevilji

Ništa mirnije nije bilo ni u Sevilji gdje su lom pravili domaći i huligani Mančester sitija uoči sinoćne utakmice ova dva tima u Ligi šampiona. U centralnoj zoni Sevilje došlo je do sukoba, a opšta tuča huligana izbila je u ulici Adrijano u okrugu El Arenal. Najprije je do sukoba došlo u jednom kafiću, kada su, prema priči očevidaca, navijači gostujućeg tima upali u objekat i uz pokliče nasrnuli na grupu simpatizera domaćeg kluba. Tuča je potom nastavljena na ulici. Bilo je dosta krvavih glava, ali nema zvaničnih podataka koliko je huligana povrijeđeno u tuči.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.