Foto: Fudbaleri Zvijezde 09: Nećemo da nas rivali gledaju kao mali klub
Bijeljina - Fudbaleri Zvijezde 09, pokazali su da spremno dočekuju debitantsku sezonu Premijer lige. Izabranici Milana Đuričića savladali su u “generalki” beogradski Rad na “Banjici” (2:1) i na najbolji način okončali pripreme.
- Ne mora ova pobeda ništa da znači, ali je to ipak dobar nagoveštaj za početak sezone. Očigledno je da smo fizički spremni, a taktički tek ostaje da se vidi. Nedostajala su nam tri standardna prvotimca, kapiten Stefan Tripković, te Miljan Govedarica i Selmir Mahmutović, ali je ekipa i bez njih pokazala da može da odigra kvalitetno i disciplinovano, kao i da poseduje karakter. To nam je veoma bitno jer želimo da nastavimo da gradimo mentalitet ekipe. Želimo da stvorimo prepoznatljiv imidž i da nas rivali respektuju kao kvalitetnog protivnika, a ne da nas posmatraju kao mali, debitantski klub - naglasio je Đuričić.
Ekipa iz Etno sela Stanišići počela je u sastavu koji bi trebalo da istrči na teren u subotnjem meču u Doboju kod Kaknja.
- Ponašali smo se kao da je u pitanju prvenstveni meč i zato je na teren istrčala ekipa koja bi u subotu trebalo da se suprotstavi Mladosti. Čak smo i napravili samo tri izmene, i to tek nakon 70. minuta. Moram da kažem i da je bio veoma težak dan, da je vremen bilo pretoplo i sparno, ali i da su igrači bez većih problema izdržali sve napore, što je još jedan pokazatelj da smo odlično radili tokom ovih priprema - istakao je Đuričić.
Ipak, kako strateg Zvijezde 09 tvrdi, nije sve bilo ni toliko dobro.
Iako su kompletne pripreme protekle u najboljem redu, u finišu se pojavio problem sa registracijom Nemanje Zlatkovića, odnosno Nikole Lakića.
- Što se tiče Zlatkovića, na kojem smo gradili igru, OFK Beograd ima pravo na trening kompenzaciju. Nije problem da se to plati, ali “romantičari” traže previše, čak su pomalo i nerealni u svojim zahtevima. Baš kao i iz bijeljinskog Radnika za golmana Lakića - pojasnio je Đuričić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.