Fudbaleri Crvene zvezde večeras (20 časova) igraju prot

Glas Srpske

Daćemo sve od sebe, a smatram da imamo snage i kvaliteta da dođemo do rezultata koji želimo, rekao Ognjen Koroman

BEOGRAD - Crvena zvezda se nalazi na korak od istorijskog uspjeha, povratka u društvo evropskih velikana. Od plasmana u Ligu šampiona "crveno-bijele" dijeli večerašnje drugo poluvrijeme duela sa Rendžersima (20 časova), koji su prvi meč u Glazgovu dobili sa 1:0, golom Naća Nova u 90. minutu. U redovima srpskog prvaka svjesni su težine i ozbiljnosti zadatka, ali i šanse koja im se ukazala. - Ovo je utakmica koju čekamo godinu dana. Prije dvije nedjelje u Škotskoj smo odigrali dosta kvalitetno, rezultat je mogao da bude bolji, ali i ovakav ishod nam ostavlja nadu. Pobijedićemo rivala ako se budemo ponašali kao u Glazgovu, s tim što naša igra u završnih 30 metara mora da bude mnogo konkretnija, agresivnija i slobodnija. Ne očekujem da će protivnik nešto mijenjati u svojoj igri. Volter Smit bi mi bilo kakvom promjenom samo olakšao posao - rekao je Milorad Kosanović na konferenciji za novinare. Prema njegovim riječima, svi igrači su spremni i konkurišu za 18 mjesta na terenu i klupi. - Imam jasnu sliku tima koji će večeras istrčati na teren. Doduše, imam i neke dileme, ali one nisu ni spektakularne ni velike. Osnovu tima činiće momci koji su igrali u Glazgovu. Na pitanje hoće li igrati sa jednim ili dva špica, Kosanović je odgovorio u svom stilu: - Sa tri, četiri! Postoji i mogućnost izvođenja jedanaesteraca, ukoliko poslije eventualnih produžetaka na semaforu bude stajalo 1:0. - Vježbali smo penale, ali ne opterećujemo se time. Jedanaesterci su stvar glave. Svaki fudbaler koji igra na ovom nivou tehnički je sposoban da to uspješno uradi - dodao je Kosanović. Reprezentativac Ognjen Koroman naglasio je da će Zvezdinim fudbalerima u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona biti najpotrebnije strpljenje. - Moramo da odigramo hladnokrvno i strpljivo cijelu utakmicu, koja će možda trajati i 120 minuta. Daćemo sve od sebe, a smatram da imamo snage i kvaliteta da dođemo do rezultata koji želimo. Ne bih se bunio ni da postignemo gol u 90. minutu. Ako ne učinimo to u prvom poluvremenu, neće biti razloga za nervozu. Mnogo će nam značiti podrška sa tribina, ali, ipak, igramo samo mi na terenu - poručio je Koroman. Podsjetimo, posljednji meč u Beogradu Zvezda i Rendžersi su odigrali 24. oktobra 1990. godine, u drugom kolu tadašnjeg Kupa šampiona. "Crveno-bijeli" su na putu do evropske titule eliminisali "policajce" ukupnim rezultatom 4:1 (3:0, 1:1). PAROVI Pored meča Crvena zvezda - Glazgov Rendžers, danas su na programu još tri susreta trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Sastaju se: Liverpul - Tuluz (prvi meč 1:0, 20.05 časova), AEK - Sevilja (0:2, 20.45), Dinamo Bukurešt - Lacio (1:1, 21.00). SUDE PORTUGALCI Utakmicu Crvena zvezda - Glazgov Rendžers sudiće portugalski arbitri. Glavni sudija biće Lusilio Kardoso Korteš Batista, dok su mu pomoćnici Seržo Manuel Lakroa Primenta i Hoze Karlos Neveš Karvaljo. Četvrti djelilac pravde će biti Rui Žorž Rodrigeš Silva, dok je kontrolor suđenja Nijemac Eugen Štrigel.