Rasel osvojio Veliku nagradu Singapura, Meklaren odbranio titulu

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Rasel osvojio Veliku nagradu Singapura Foto: Tanjug | Rasel osvojio Veliku nagradu Singapura

SINGAPUR - Vozač Mercedesa, Britanac Džordž Rasel, pobjednik je današnje trke za Veliku nagradu Singapura u šampionatu Formule 1.

Rasel je na trci u Singapuru stigao do druge pobjede ove sezone, a pete u karijeri. Vozač Mercedesa je startovao sa pol pozicije i vodio je tokom čitave trke. On je ostvario vrijeme od 1:40:22.367.Aktuelni svjetski šampion, vozač Red Bula, Holanđanin Maks Ferstapen završio je trku na drugom mjestu, dok je na trećoj poziciji bio Britanac Lando Noris iz Meklarena.

Četvrto mjesto u trci zauzeo je vozač Meklarena, Australijanac Oskar Pjastri, dok je peti bio Italijan Kimi Antoneli iz Mercedesa.

Bodove na VN Singapura osvojili su još Šarl Lekler i Luis Hamilton iz Ferarija, vozač Aston Martina Fernando Alonso, Oliver Berman iz Hasa i Karlos Sainc iz Vilijamsa.

Pjastri je zadržao prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača sa 336 bodova, drugi je Noris sa 314, a treći je Ferstapen sa 273.

Ekipa Meklarena matematički je obezbijedila titulu u konkurenciji konstruktora i to šest trka prije kraja sezone. Meklaren se nalazi na prvom mjestu u generalnom plasmanu konstruktora sa 650 bodova, dok je Mercedes drugi sa 325. Ferari je treći sa 300 bodova, dok je Red Bul na četvrtoj poziciji sa 290.

Naredna trka u šampionatu F1 biće vožena 19. oktobra za Veliku nagradu Sjedinjenih Američkih Država na stazi u Ostinu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.