Foto: FIS kup Jahorina 2014. godine: Novakovićeva najuspješnija
Jahorina - Pobjednik u drugoj slalomskoj trci, koja je održana juče na Jahorini u okviru "FIS kupa Jahorina 2014. godine", u muškoj konkurenciji je slovenački takmičar Filip Milinšek, dok je u ženskoj konkurenciji titula najbolje takmičarke pripala Žani Novaković iz BiH.
Drugo i treće mjesto u muškoj konkurenciji osvojili su Marko Rudić iz BiH i Dušan Senčar iz Slovenije, dok je u ženskoj konkurenciji drugoplasirana Šejla Merdanović iz BiH, a trećeplasirana Ivana Bulatović, takmičarka iz Crne Gore.
Žana Novaković i Marko Rudić članovi su Smučarsko-planinarskog društva Jahorina i učestvovali su na Zimskoj olimpijadi u Sočiju kao članovi reprezentacije BiH, a Šejla Merdanović član je skijaškog kluba Željezničar iz Sarajeva.
Druga slalom trka održana je na stazi "Olimpik" kao i prva slalom trka, koja je bila na programu u subotu. U prvoj slalomskoj trci u okviru "FIS kupa Jahorina 2014. godine" u muškoj konkurenciji najbolji je bio Marko Rudić iz BiH, dok su na drugom i trećem mjestu slovenački takmičari Filip Milinšek i Jan Breznik. U ženskoj konkurenciji najbolje rezultate postigle su takmičarke iz BiH. Žana Novaković bila je prva, druga je Šejla Merdanović, a treća Amira Halilović. Na ovom takmičenju učestvovalo je 40 skijaša iz BiH, Slovenije, Slovačke, Srbije, Crne Gore, Holandije i Mađarske.
Ovogodišnji "FIS kup Jahorina" ima izuzetno veliki značaj i za Jahorinu i Republiku Srpsku, jer je riječ i o trkama za prvenstvo BiH i, što je posebno važno, o testnoj trci za dobijanje prava na organizaciju "Evropa kupa 2015".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.