Finalni susret 28. Kupa Republike Srpske igra se od 17 časova u Modriči: Leotaru treći ili Krupi prvi pehar

Darko Pašagić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Finalni susret 28. Kupa Republike Srpske igra se od 17 časova u Modriči: Leotaru treći ili Krupi prvi pehar

BANjALUKA - Odluka ko će biti pobjednik 28. Kupa Republike Srpske pašće danas na stadionu “Dr Milan Jelić” u Modriči, kada će se u finalnom okršaju za trofej sastati vicešampion Prve lige Republike Srpske, Leotar iz Trebinja i premijerligaš Krupa.

I jednoj i drugoj ekipi biće ovo četvrti okršaj za pehar, a više uspjeha do sada imao je tim sa “Polica”, koji je bio najbolji u najmasovnijem takmičenju 2002. i 2004. godine, dok je 2017. u finalu poražen od u dvomeču od Radnika. Tim iz kanjona Tijesno prvi put poražen je u bici za trofej 2015. godine poslije dvomeča sa Rudar Prijedorom, a preostala dva puta po njih je bio koban Radnik, koji ih je savladao u posljednja dva finala odigrana 2018. i 2019. godine (prošle sezone Kup nije završen zbog pandemije virusa korona).

U Leotaru, koji je prošle sezone ponovo postao prvoligaš i odmah stigao do drugog mjesta, smatraju da je i do sada ostvareno veliki uspjeh.

- Ne treba zaboraviti da smo donedavno bili drugoligaši, a sada smo ne samo osvojili vicešampionsku titulu u Prvoj ligi, već i stigli nadomak pehara u Kupu Srpske. Velika je čast i obaveza igrati finale, ali je svima jasno da je Krupa veliki favorit. Međutim, u ovakvim duelima, gdje odlučuje samo 90 minuta često su se dešavala iznenađenja, zato je sportski nadati se da i mi možemo prirediti jedno. Volio bih da se domognemo pehara, koji sam dva puta podizao još dok sam kao igrač branio boje Leotara - naglasio je šef stručnog štaba Oleg Ćurić, koji je dodao da može da računa na sve igrače osim na Emanulaha Blaževića, jer je ove sezone u Kupu Srpske već igrao za drugi klub i to upravo za današnjeg rivala.

U Krupi ne bježe od uloge favorita.

- Jasno je da postoji razlika u kvalitetu i toga smo svi svjesni. Ali isto tako znamo da je u 90 minuta sve moguće. Zato ćemo u ovaj susret ući koncentrisano i motivisano i vjerujem da ćemo ostvariti cilj - naglasio je član trenerske komisije Krupe Siniša Mrkobrada.

On će moći da računa na sve igrače osim Aleksandra Rakića koji se već vratio u Indoneziju.

“Alfa i omega” Krupe Dragomir Ilić smatra da bi osvajanje pehara ovu sezonu učinilo možda i jednom od najuspješnijih u istoriji kluba.

- Istina je da smo ne tako davno bili i četvrti u Premijer ligi, igrali finale Kupa BiH, bili nadomak plasmana na evropsku scenu. Međutim, ove sezone smo obezbjeđivanjem opstanka već napravili ogroman uspjeh. Kada bismo još osvojili pehar u Kupu Srpske bila bi to stvarno velika stvar za naš mali klub, jer ovaj trofej za nas ima poseban značaj - rekao je Ilić.

Osim trofeja pobjedniku će pripasti 10.000 maraka, dok poraženom duplo manji iznos, a novčane nagrade obezbijedilo je Ministarstvo porodice, omladine i sporta.

Dosadašnji osvajači

Radnik (7 puta) 2010, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019. godine

Borac (5) 1995, 1996, 2009, 2011, 2012.

Kozara (3) 1994, 2000, 2001.

Jedinstvo (BČ) (2) 2003, 2005.

Rudar (U) (2) 1998, 1999.

Leotar (2) 2002, 2004.

Slavija (2) 2006, 2008.

Rudar P. (1) 2015.

Modriča (1) 2007.

Sloga (T) (1) 1997.

NAPOMENA: Takmičenje u sezoni 2019/20 nije završeno zbog pandemije virusa korona.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.