F1: Serhio Perez pobjedio na trci za VN Saudijske Arabije

Tanjug

DžEDA - Vozač Red Bula Meksikanac Serhio Perez pobjedio je na večerašnjoj trci za Veliku nagradu Saudijske Arabije, koja je u šampionatu Formule jedan vožena na stazi u Džedi.

Perez je stigao do pete pobjede u karijeri, a prve u ovoj sezoni. On je ostvario vrijeme od 1:21:14.894.

Drugo mjesto osvojio je njegov timski kolega i aktuelni svjetski šampion Holanđanin Maks Ferstapen, koji je za pobjednikom kasnio nešto više od pet sekundi.

Holanđaninu je pripao dodatni bod za najbrži krug. Ferstapen je startovao sa 15. pozicije, a na kraju je uspio da dođe do podijuma.

Treći je kroz cilj prošao Fernando Alonso iz Aston Martina, ali je Španac potom kažnjen sa dodatnih 10 sekundi zato što je loše odradio prethodnu kaznu.

Alonso je na kraju završio na četvrtom mjestu, a treća pozicija je pripala vozaču Mercedesa Britancu Džordžu Raselu, koji je za pobjednikom kasnio 25,8 sekundi.

Peto mjesto osvojio je Britanac Luis Hamilton iz Mercedesa, dok je šesti bio Španac Karlos Sainc iz Ferarija, dok je njegov timski kolega Šarl Lekler zauzeo sedmo mjesto.

Bodove su još osvojili Francuzi Esteban Okon i Pjer Gasli iz Alpina, kao i Danac Kevin Magnusen iz Hasa.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Ferstapen sa 44 boda, dok je drugi Perez sa 43.

Naredna trka u šampionatu F1 biće vožena drugog aprila Veliku nagradu Australije.