Foto: Evropa nadohvat ruke Krupi i Zvijezdi 09
Banjaluka - Plasmanom u polufinale Kupa BiH dva kluba iz Republike Srpske, premijerligaš Krupa i član Prve lige RS, Zvijezda 09 ostvarila su najveće uspjehe u klupskoj istoriji.
I u Krupi na Vrbasu i u etno-selu Stanišići uspjesi su proslavljeni kako i dolikuje, a u obje sredine se nadaju da ovo nije njihov krajnji domet. Kapiten Krupe Aleksandar Vukotić smatra da njegov klub može do samog kraja.
- Želimo da osvojimo pehar u ovom takmičenju i zato nije uopšte bitno ko nam je naredni rival, ali bismo voleli izbeći pobednika duela Široki Brijeg - Željezničar. Što se tiče četvrtfinala, već posle prvog susreta bila je jasno da smo jednom nogom u polufinalu, ali smo želeli i u revanš susretu sa Rudar Prijedorom da slavimo i nastavimo pobedonosnu seriju uoči poslednja dva jesenja kola. Naredni susret protiv GOŠK-a nam je jako bitan, jer bismo sa tri boda praktično osigurali plasman u Ligu za prvaka, odnosno onda bismo preko dva fronta „ganjali“ Evropu - naglasio je Vukotić.
Standardni prvotimac Zvijezde 09 Damjan Krajišnik je istakao da je slavlje zbog plasmana u polufinale trajalo do dugo u noć i da još nisu svjesni da se nalaze među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.