Duel Krupe i Radnika završen bez pobjednika: Svi zadovoljni podjelom bodova

Dušan Repija
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Duel Krupe i Radnika završen bez pobjednika: Svi zadovoljni podjelom bodova

Banjaluka - Fudbaleri Krupe i Radnika podijelili su bodove (1:1) u drugom kolu Lige za prvaka, a ovakvim ishodom mnogo zadovoljniji mogu biti gosti.

Radnik je sačuvao četvrto mjesto na tabeli i zahvaljujući slavlju Sarajeva u Tuzli povećao prednost u odnosu na Slobodu na četiri boda, dok je Krupa ostala na šestom mjestu. Gosti su bili poprilično oslabljeni, jer je prvi golman Mladen Lučić propustio utakmicu zbog tri žuta kartona, a povrijeđen je i njegov prvi zamjenik Senedin Oštraković. Šansu je dobio mladi Samed Hadžić, koji još nije napunio 18 godina i sve do 57. minuta djelovao poprilično sigurno. Međutim, tada je reagovao nesmotreno na pritisak Miljana Ljubenovića, koji mu je ukrao loptu i pospremio u mrežu. Vrijedan pohvale je gest fudbalera Radnika, koji nisu zamjerili Hadžiću i ohrabrili ga da nastavi braniti kako je to radio do kobnog trenutka. Osmijeh na lice vratio mu je Velibor Đurić, koji je u 75. minutu iskoristio dodavanje Dine Beširević i donio Radniku bod.

Treneri obje ekipe mogu biti zadovoljni igrom, jer je meč bio vrlo dinamičan, sa mnogo prilika i poluprilika.

- Uspjeli smo da zaboravimo poraz od Zrinjskog i protiv kvalitetne ekipe kakva je Radnik kontrolisali igru u većem dijelu meča. Nismo uspjeli da slavimo, ali nisam nezadovoljan ni sa bodom - rekao je trener domaćih Slobodan Starčević.

Osim Lučića i Oštrakovića u sastavu gostiju odavno nema Dušana Martinovića, Nenada Srećkovića i Demira Pece, a listi povrijeđenih priključio se Filip Stojanović. Početkom drugog dijela zbog istog razloga igru je napustio Domagoj Franić, dok je Edin Ademović povraćao u svlačionici prije meča.

- Zbog svega toga ovaj bod još više dobija na značaju. Zadržali smo šest bodova prednosti u odnosu na Krupu koja je otprilike istog kvaliteta kao i mi.

Meč u Krupi na Vrbasu imao je i humanitarni karakter, jer je sav prihod uplaćen za liječenje teško oboljele Sofije Mićević.

Liga za prvaka

Rezultati drugog kola: Sloboda - Sarajevo 0:1 (Hebibović 55), Krupa - Radnik 1:1 (Ljubenović 57 - Đurić u 75). Sinoć: Zrinjski - Željezničar.

1. Zrinjski 23      14      6        3        42:19 48

2. Željezničar    23      14      5        4        32:16 47

3. Sarajevo 24      13      8        3        32:17 47

4. Radnik   24      10      9        5        33:24 39

5. Sloboda 24      9        8        7        33:29 35

6. Krupa     24      9        6        9        28:27 33

Liga za opstanak

Rezultati drugog kola: Olimpik - Metalege 1:0 (Svrak 42), Čelik - Vitez (1:0 Dilaver 32). Sinoć: Široki Brijeg - Mladost.

1. Š. Brijeg        22      7        7        8        23:26 28

2. Mladost 23      6        9        8        30:29 27

3. Vitez      23      5        9        9        13:20 24

4. Metalege          23      6        4        13      21:30 22

5. Čelik     24      3        8        13      18:37 17

6. Olimpik          24      3        5        15      17:50 14

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.