Druge lige Republike Srpske: Jedinstvo remijem prestiglo Borac

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice u 16. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, na gostovanju u Karanovcu igrali su sa istoimenim domaćinom neriješeno, 0:0, ali im je i taj bod bio dovoljan da već poslije prve proljećne runde preuzmu lidersku poziciju.

Naime, jesenji šampion Borac iz Šamca neprijatno je iznenadio na startu i na svom terenu je poražen od teslićkog Proletera 1:3. Iako sa skromnim fondom igrača, jer je trener Zoran Dujaković na klupi imao samo dvojicu fudbalera, gosti su, predvođeni razigranim Dejanom Gavrićem, održali pravu lekciju anemičnim Šamčanima.

Loš start vodećeg dvojca iskoristila je dobojska Sloga koja je na "Lukama" savladala "fenjeraša" Ozren rezultatom 3:0 i smanjila zaostatak za vodećim tandemom na šest bodova. Sve vrijedno pomena desilo se u nastavku susreta, kada su se u strijelce upisali Enver Buljubašić, Aleksandar Janković i Željko Radovanović.

U grupi istok jesenji šampion Jedinstvo iz Brčkog pregrmjelo je veoma teško gostovanju u Sokocu, gdje je na stadionu "Bara" savladalo Glasinac 2011 rezultatom 2:0. Mirza Musić je već u petom minutu donio prednost Brčacima, a za siguran trijumf pobrinuo se Jovan Svitlica koji je mrežu Sokočana pogodio u 48. minutu. Trebinjski Leotar ostao je na dva boda zaostatka za liderom poslije ubjedljive pobjede od 5:0 u Bileći, gdje igraju domaće utakmice, nad Guberom iz Srebrenice. Najviše na utakmici pokazao je dvostruki strijelac Lazar Zečević.

U 17. kolu, koje se igra 16. i 17. marta, sastaju se: zapad: Sloga (T) - Karanovac, Sloga (S) - Borac (Š), Proleter (T) - Omarska, Laktaši - Sloga (D), Ozren - Sloboda (NG), Vranjak - Mladost (DS), Polet 1926 - Dubrave, Ljubić - Jedinstvo (Ž), istok: Famos - Velež (N), Stakorina - Glasinac 2011, Jedinstvo (BČ) - Ilićka 01, Proleter (D) - Leotar, Guber - Bratstvo (B), Budućnost (P) - Jedinstvo (BR), Drina HE - Mladost (G), Mladost (R) je slobodna.

*************************************************************

Rezultati 16. kola: NEVESINjE: Velež - Mladost (R) 3:1, BRODAC: Jedinstvo - Drina HE 2:2, BRATUNAC: Bratstvo - Budućnost (P) 1:0, TREBINjE: Leotar - Guber 5:0, BRČKO: Ilićka 01 - Proleter (D) 2:1, SOKOLAC: Glasinac 2011 - Jedinstvo (BČ) 0:2, ISTOČNA ILIDžA: Famos - Stakorina 3:0, Mladost (G) slobodna.