Druge fudbalske lige RS, 5. kolo: Romantičari sada kolo vode
Banjaluka - Fudbaleri banjalučkog BSK-a poslije petog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, nalaze se na prvom mjestu na tabeli.
"Romantičari" su savladali Liješće sa 2:1, a pobjedu timu sa stadiona "Čaire" donio je Nemanja Todorović, koji je postigao oba gola, u 32. i 60. minutu. Jedini pogodak za goste iz Liješća dao je "rezervista" Saša Ignjatić, koji je zatresao mrežu rivala u 78. minutu, samo nekoliko sekundi poslije ulaska u igru.
Isti broj bodova ima i Borac, koji je zabilježio treću uzastopnu pobjedu. Ovoga puta Šamčani su savladali Župu Superpetrol iz Milosavaca sa 2:1. Do trijumfa su došli bukvalno u posljednjim sekundama utakmice, odnosno u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je najistaknutiji pojedinac meča Bojan Spasojević zatresao mrežu rivala.
U grupi istok na čelnu poziciju vratila se brčanska Lokomotiva, koja je savladala Slogu Junajted iz Bijeljine sa 3:1.
Parovi šestog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 20. i 21. septembra: grupa zapad: LIJEŠĆE: Liješće - Laktaši, OMARSKA: Omarska - Sloga (D), DONjA SLATINA: Mladost - Borac (KD), PRNjAVOR: Ljubić - Mineral, MILOSAVCI: Župa Superpetrol - Ozren, ŽERAVICA: Jedinstvo - Borac (Š), BANjALUKA: BSK - Modriča Maksima, grupa istok: ETNO-SELO STANIŠIĆI: Zvijezda 09 - Sloga Junajted, BRODAC: Jedinstvo - Lokomotiva, KARAKAJ: Radnički - Mladost (BS), SOKOLAC: Glasinac - Velež (N), UGLjEVIK: Rudar - Famos, BRČKO: Ilićka 01 - Mladost (R), PUČILE: Gorica - Proleter (D).
Zapad
1. BSK 5 4 0 1 7:4 12
2. Borac (Š) 5 4 0 1 12:10 12
3. Modriča M. 5 3 2 0 10:4 11
4. Ozren 5 3 0 2 9:8 9
5. Jedinstvo (Ž) 5 2 1 2 5:2 7
6. Mineral 5 2 1 2 5:6 7
7. Laktaši 5 2 0 3 8:7 6
8. Omarska 5 2 0 3 10:10 6
9. Borac (KD) 5 2 0 3 9:9 6
10. Liješće 5 2 0 3 5:7 6
11. Ljubić 5 2 0 3 8:12 6
12. Sloga (D) 5 2 0 3 6:10 6
13. Mladost (DS) 5 1 1 3 6:8 4
14. Župa SP 5 1 1 3 6:9 4
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
Istok
1. Lokomotiva 5 3 1 1 14:4 10
2. Jedinstvo (BR) 5 2 2 1 11:8 8
3. Rudar (U) 5 2 2 1 5:2 8
4. Zvijezda 09 5 2 2 1 6:4 8
5. Mladost (R) 5 2 1 2 8:7 7
6. Gorica 5 1 4 0 4:3 7
7. Proleter (D) 5 2 1 2 9:10 7
8. Radnički (K) 5 2 1 2 5:6 7
9. Glasinac 2011 5 2 1 2 4:6 7
10. Ilićka 01 5 1 3 1 7:6 6
11. Mladost (BS) 5 1 3 1 9:10 6
12. Velež (N) 5 1 2 2 2:10 5
13. Sloga J. 5 1 1 3 5:8 4
14. Famos 5 0 2 3 2:7 2
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.