Druge fudbalske lige RS, 3. kolo: Modričani bez greške

Darko Pašagić

Banjaluka - U derbiju trećeg kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, Modriča Maksima savladala je prnjavorski Ljubić sa 4:1.

Bio je to duel ekipa sa maksimalnim učinkom poslije prva dva kola, koji je u potpunosti pripao domaćinu. Modričani su poveli u šestom minutu golom Gorana Lukića, da bi već u devetom Siniša Sarkić povisio na 2:0. Pitanje pobjednika praktično je riješeno u 39. minutu, kada je Radovan Pejić zatresao mrežu Srđana Radulovića za 3:0. Četvrti pogodak domaći su postigli u 89. minutu kada se u strijelce upisao "rezervista" Aleksandar Demonjić. Počasni pogodak za Prnjavorčane u posljednjim trenucima susreta dao je Vladimir Ančić.

Opštinski okršaj, između šamačkog Borca i Mladosti iz Donje Slatine (3:2), odigran na neutralnom terenu u Posavskoj Dubici, u FBiH, obilovao je golovima, uzbuđenjima, preokretima, ali i nemilim scenama, kada su na nedovoljno obezbijeđeno igralište upali navijači Borca da bi, zajedno sa svojim ljubimcima, proslavili pobjedonosni pogodak Bojana Spasojevića. Bilo je i naguravanja između igrača dva kluba, pa će biti mnogo posla za delegata utakmice Tomu Nagradića iz Dervente, kako bi vinovnici nemilih scena bili sankcionisani.

Parovi četvrtog kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 6. i 7. septembra: grupa zapad: LIJEŠĆE: Liješće - Sloga (D), LAKTAŠI: Laktaši - Borac (KD), OMARSKA: Omarska - Mineral, DONjA SLATINA: Mladost - Ozren, PRNjAVOR: Ljubić - Borac (Š), MILOSAVCI: Župa Superpetrol - Modriča Maksima, ŽERAVICA: Jedinstvo - BSK, grupa istok: ETNO-SELO STANIŠIĆ: Zvijezda 09 - Lokomotiva, BIJELjINA: Sloga Junajted - Mladost (BS), BRODAC: Jedinstvo - Velež (N), KARAKAJ: Radnički - Famos, SOKOLAC: Glasinac 2011 - Mladost (R), UGLjEVIK: Rudar - Proleter (D), BRČKO: Ilićka 01 - Gorica.

ZAPAD

1. Modriča M.    3        3        0        0        9:3     9

2. Jedinstvo (Ž)  3        2        0        1        5:1     6

3. Ozren     3        2        0        1        5:4     6

4. BSK        3        2        0        1        4:3     6

5. Mineral          3        2        0        1        4:3     6

6. Borac (Š)       3        2        0        1        7:7     6

7. Ljubić    3        2        0        1        4:5     6

8. Laktaši 3        1        0        2        4:3     3

9. Omarska 3        1        0        2        6:6     3

10. Borac (KD)    3        1        0        2        4:5     3

11. Župa SP       3        1        0        2        4:6     3

12. Liješće         3        1        0        2        3:5     3

13. Sloga (D)       3        1        0        2        3:7     3