Foto: Drama u Beču, Dinamo bez Lige Šampiona!
Fudbaleri Austrije, Arsenala, Bazela, Steaue i Šalkea obezbjedili su plasman u Ligu šampiona nakon revanš mečeva plej-ofa odigranih u utorak.
Najzanimljivije je bilo u Beču gdje je zagrebački Dinamo 10 minuta prije kraja imao rezultat koji ga vodi u elitno takmičenje (3:1), ali nije izdržao do kraja.
Veoma zanimljivo bilo je i u Solunu gdje su igrali PAOK i Šalke nakon 1:1 iz prve utakmice. Nijemci su u drugom dijelu drugog poluvremena postigli dva gola sa igračem manje i prošli su dalje (3:2).
Steaua je takođe prošla u grupnu fazu iako u dve utakmice nije pobjedila varšavsku Legiju. U prvom meču u Rumuniji bilo je 1:1, a u revanšu u Poljskoj 2:2, pa je nekadašnji prvak Evrope prošao zahvaljujući većem broju golova u gostima.
Mnogo lakše prolaz u Ligu šampiona obezbjedili su Arsenal i Bazel . Arsenal je kod kuće pobjedio Fenerbahče sa 2:0 i sa ukupnih 5:0 ide u Ligu šampiona, Bazel je nakon 4:2 u Bugarskoj savladao Ludogorec na svom terenu sa 2:0, a Steaua je posle nerešenih 1:1 u Rumuniji pobedila Legiju u Varšavi sa 2:1.
Liga šampiona, revanši plej-ofa:
PAOK – Šalke 2:3 (prvi meč 1:1)
(Atanasiadis 53, Kacuranis 79 - Salaj 43, 90, Draksler 67)
Arsenal – Fenerbahče 2:0 (3:0)
(Remzi 25, 72)
Austrija – Dinamo Zagreb 2:3 (2:0)
(Šimunić 5ag, Kinst 82 - Brozović 33, Fernandes 43, Bećiraj 70)
Legija – Steaua 2:2(1:1)
(Radović 27, Ržežničak 90 - Stančiu 7, Pjovakari 9)
Bazel – Ludogorec 2:0 (4:2)
(Fraj 11, Degen 79)
srijeda:
Zenit – Pasoš Fereira (4:1)
Milan – PSV (1:1)
Maribor – Viktorija (1:3)
Real Sosijedad – Olimpik Lion (2:0)
Seltik – Šahtjor Karagandi (0:2)
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.