Đoković ruši Congu

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Đoković ruši Congu

London - Prvi nosilac turnira u Vimbldonu Srbin Novak Đoković danas od 17.30 časova igraće meč četvrtog kola protiv Francuza Žoa Vilfreda Conge.

Biće to njihov 18. međusobni susret, a Srbin trenutno vodi sa 12:5 u pobjedama. Njih dvojica odigrali su veliki broj zanimljivih mečeva, a jedan od najboljih bio je upravo u Vimbldonu 2011. godine. Igraće na centralnom terenu tako da vrijeme neće uticati na satnicu. Đoković je u meču sa Žilom Simonom zabrinuo sve navijače kada se poslije jednog pada uhvatio za lijevo rame. Međutim, uspješno je završio meč. Kasnije je išao na ljekarske preglede i ultrazvuk i uvjerava da je spreman za meč. Naruku mu je išlo i to da je nedjelja bila slobodan dan u Londonu, pa je Srbin imao dva dana da se oporavi.

- Pokušao sam da se oslonim na levu ruku tokom pada, što je dosta uticalo na rame. Kada sam ustao, osetio sam da je nešto kvrcnulo. Uplašio sam se da nije u pitanju dislokacija ramena ili nešto sa tetivom. Srećom, nije napravljena šteta koja će dovesti do ozbiljnog problema - rekao je Đoković.

On je dodao da mora paziti kod padova i da još dosta treba da radi u vezi s tim kako ne bi dolazilo do povreda.

- Bio je to opasan pad. Razgovarao sam sa Borisom Bekerom posle. Jasno je da ćemo morati da radimo na tim mojim skokovima za lopticama po terenu, da učimo kako se pravilno baca, i pada na tlo. Nisam mnogo vešt u tome - dodao je Srbin.

Pored njega na teren broj jedan će i Ana Ivanović koja od 14 časova nastavlja meč sa Sabine Lisicki iz Njemačke. Njihov meč počeo je u subotu i prekinut je zbog mraka. Njemica je vodila sa 6:4, 1:1, tako da će Ana imati priliku da se sabere i pokuša preokrenuti. Na teren će i Bojana Jovanovski i to dva puta, u ženskom i mješovitom dublu, zatim i Nenad Zimonjić koji igra u miks dublu.

Kraj za Serenu

Prva teniserka svijeta Amerikanka Serena Vilijams završila je takmičenje na Vimbldonu pošto je u trećem kolu izgubila od Francuskinje Aliz Korne 6:1, 3:6, 4:6.

- Bila sam veoma uzbuđena cijeli sat nakon meča, sada moram da se malo smirim. Jednostavno i dalje ne mogu da vjerujem da sam pobijedila - rekla je Korne.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.