Derbi Prve rukometne lige Republike Srpske donio mnogo uzbuđenja: Višegrad se opet pita za titulu

G.S.

VIŠEGRAD - Rukometaši Višegrada HED pobijedili su Mladost 29:28 u derbiju 16. kola m:tel Prve lige Republike Srpske. Osim toga, preuzeli su i vrh tabele iako imaju isti broj bodova u odnosu na ekipu iz Banjaluke, ali imaju bolju gol-razliku.

Poslije prvog poluvremena prednost je bila na strani Banjalučana koji su vodili s minimalnih 13:12. Velika borba vođena je i u drugih 30 minuta, u kojima su se bolje snašli domaći rukometaši koji su na kraju uspjeli da zabilježe vrijednu pobjedu. Raspoloženi su bili Ognjen Markanović i Bojan Grujičić koji su sa po sedam pogodaka predvodili svoj tim do slavlja. Na drugoj strani najefikasniji bio je Nemanja Bezbradica sa šest golova, a jedan manje dao je Milan Marinović.

- Izuzetno važna pobjeda za nas. Rekao bih nakon svega, povratak otpisanih. Sve, pa i najbolje svjetske ekipe imaju padove u igri, pa kako da ih mi nemamo. Ali sad opet od nas sve zavisi. Mi smo loše  odigrali protiv Kozare i u Banjaluci. Sad smo, međutim, značajno digli formu i ako nastavimo ovako da igramo, možemo se nadati najboljem. Ono što je najbitnije za nas , opet se mi za sve pitamo. Ne mislim da će biti lako do kraja, ali od nas i dalje sve zavisi i ako budemo pravi, možemo da zadržimo prvu poziciju - istakao je trener Željko Jaćimović.

Već u narednom kolu ekipa će imati veliki ispit jer gostuje u Kotor Varošu.

- Sigurno da nam to ne ide naruku jer je to jedno od najtežih gostovanja. Kotor Varoš je na domaćem parketu veoma nezgodna ekipa, ali na nama je da ponovimo partije iz derbija i ova tri kola i možemo se nadati najboljem - dodao je trener Jaćimović.

Đorđo Racković ističe da je za ekipu bila veoma značajna i podrška publike.

- Trener nas je odlično spremio za derbi, kako fizički, tako i psihički. Odigrali smo  meč sa tri beka, ali nismo odustajali i nagrađeni smo pobjedom. Glava nam je psihički bila u ovoj utakmici svih 60 minuta. Igrali smo strpljivo i uz veliku podršku publike slavili. Navijači su nam bili veliki motiv. Sad opet od nas sve zavisi i to je najbitnije. Ključ svega je da igramo dobru odbranu do kraja i vjerujem da ćemo ostvariti naš cilj - dodao je Racković koji je postigao šest golova.

Tek u 16. kolu prvu pobjedu u tekućoj prvoligaškoj sezoni zabilježili su rukometaši Sloge iz Prnjavora. Oni su na svom terenu dobili Slaviju 34:30, a junak ovog prvenca bio je Slobodan Simić sa 10 postignutih golova.

Rezultati 16. kola: Višegrad HED - Mladost 29:28,  ORK Borac - Kozara (G) 35:37, Sloga - Slavija 34:30, Derventa - ORK BL 35:35, Drina - Kotor Varoš 23:27.

MLADOST 28 (13)

Dvorana: Sportska u Višegradu, gledalaca: 400, sudije: Nebojša Bjetović i Bojan Burazor (Brčko), delegat: Aleksandar Vrhovac (Banjaluka), sedmerci: Višegrad HED 8 (8), Mladost 3 (3), isključenja: Višegrad HED 10 minuta, Mladost 14 minuta.

VIŠEGRAD HED: Lakić, Šekarić, Grujičić 7, G. Đurić, S. Đurić, Tanasković, Bižić 1, Đ. Racković 6, D. Pecikoza 5, Kos, Bošković, Markanović 7, D. Racković, L. Racković, Bojović 3, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

MLADOST: Kondić 3, Šatara, Tešić 2, Glumičić 2, Prestaš, Kovačević 3, Bera, Krstajić 1, Pejić 2, Maksimović 1, Komnenović, Sopko, Mišanović 2, Bezbradica 6, Telen 1, Marinović 5. Trener: Danijel Božić.

***

SLOGA 34 (20)

SLAVIJA 30 (18)

Dvorana: u Prnjavoru, gledalaca: 100, sudije: Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica), sedmerci: Sloga 5 (4), Slavija 1 (1), isključenja: Sloga 8 minuta, Slavija 2 minuta.

SLOGA: Dević, Marić, Peštić 4, Žunić 6, Zejnić, Leto 4, Šljivić, Biber, Kovač, Pejaković 5, Volaš, Gajanić, Budiša, Simić 10, Veljančić 1, Milanović 4. Trener: Uglješa Glamočić.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 3, Juhić, Blagojević 5, Bozalo 4, Sikima, Došlo 6, Lazarević 5, Crnogorac, Šešlija, Tatar 7, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

***

DERVENTA 35 (16)

ORK BL 35 (17)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 200, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Svetozar Kovačević (Brod), sedmerci: Derventa 6 (4), ORK BL 3 (3), isključenja: Derventa 8 minuta, ORK BL 12 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 7, Sibinčić 6, Nikolić, Zemunović 12, Milinković 3, Knežević, Ne. Pejaković, Drinić, Stanković 3, Blagojević 4, Ni. Pejaković, Lazarević, Kojuić, Šmulja, Beganović. Trener: Milorad Bjelošević.

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 1, Simić 5, Trivunović 9, Žmirić 1, Đukić, Vukmir, Lolić 6, Petković 3, Stojanović, Rajić, Grahovac 1, Vrhovac, Malbašić, Stupar 6, M. Ignjatić 3. Trener: Bojan Unčanin.

***

DRINA 23 (14)

KOTOR VAROŠ 27 (19)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 150, sudije: Ognjen Hercegovac i Dejan Mihajlović (Brčko), delegat: Siniša Simić (Doboj), sedmerci: Drina 5 (4), Kotor Varoš 3 (2), isključenja: Drina 8 minuta, Kotor Varoš 8 minuta, diskvalifikacija: Nedim Čamdžić (Drina, 55. minut).

DRINA: Kulić, Stolić, Janković, N. Mijatović, Amidžić 5, Vidaković, Bečić, Popović 2, Banović, Miljanić 1, Tomić, Bašić 11, S. Mijatović, Lugavić 3, Mirković 1, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

KOTOR VAROŠ: Bojić, Trivunović 5, B. Marković 8, G. Marković, Gatić 5, Đukić, Maksimović, Žarić 2, L. Jovičić 3, B. Jovičić 4, Petković. Trener: Damjan Tepić.

***

ORK BORAC 35 (15)

KOZARA (G) 37 (21)

Dvorana: “Borik” u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Marinko Anušić i Ivan Anušić (Prijedor), delegat: Bojan Kovačić (Novi Grad), sedmerci: ORK Borac 10 (9), Kozara (G) 4 (4), isključenja: ORK Borac 8 minuta, Kozara (G) 12 minuta.

ORK BORAC: Kalamanda 4, Bogdanić 2, Lolić, Unčanin 2, Đelić, Štrbac, Petrović 3, Ševa 4, Manojlović, Rožić 9, Vranješ, Čavić, Brkić 3, Pejanović 3, Knezović 5, Momić. Trener: Dositej Perić.

KOZARA (G): Adžić, Stijović 9, Bošković 2, Vojinović, Đurić 3, Grujić, Janković 14, Gogić, Petošević 6, Bjelajac, Todorović 3, Gavranović, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.