Derbi Druge lige Srpske, grupa zapad pripao domaćinu: Omarska srušila i Mrkonjićane

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Omarske nastavili su sjajnim igrama ove jeseni i u derbiju 11. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad savladali su Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 2:1.

Tako su izabranici Milenka Vulete poslije pobjede u prošlom kolu nad Jedinstvom u Žeravici na leđa položili još jednog favorita za titulu i zadržali tri boda prednosti u odnosu na još jedno veliko iznenađenje Čelinac, koji se nalazi na drugoj poziciji.

Poveli su domaći fudbaleri u sedmom minutu golom najboljeg strijelca lige Branka Rosića. On je pored uspavane odbrane Slobode glavom poslao loptu u mrežu Filipa Ratkovića. Sloboda je poravnala rezultat u 29. minutu golom Pere Vučkovića. Emilko Janković je sa dvadesetak metara raspalio po lopti, a domaći golman Mladen Jokić je kratko odbio, natrčao je Vučković i poslao je u mrežu.

Do drugog gola Omarska je stigla u 56. minutu kada je mrežu gostiju zatresao kapiten Anando Krecelj.

U grupi istok Glasinac 2011 iz Sokoca je zadržao lidersku poziciju iako je u ovom kolu na svom stadionu igrao neriješeno sa Romanijom iz Pala 2:2.

Za domaćine dvostruki strijelac bio je Neđo Šuka, a dok su golove za Paljane postigli Miloš Koroman i Borislav Cicović.

Famos iz Vojkovića je sada na samo bod zaostatka za Sokočanima, pošto je u derbiju kola kao domaćin savladao Budućnost iz Pilice sa 2:0. “Motoristi” su odigrali jako kvalitetan meč i još jednom su svoju mrežu sačuvali netaknutom, a za to je najzaslužniji golman Marko Terzić, koji je u 45. minutu odbranio šut Dalibora Krezovića sa bijele tačke.

Famos je poveo sa 1:0 u 35. minutu. Sudija sa Pala Milan Tadić dosudio je penal za domaće, a Vladimir Frganja je penal pretvorio u gol. Konačan rezultat u 58. minutu postigao je Anes Demirović.