Foto: Deki se oprašta od Intera u nedjelju
Dejan Stanković oprašta se predstojećeg vikenda od Intera na utakmici sa ekipom Đenoe.
Kako navode italijanski mediji, Stanković će se obratiti navijačima na stadionu Đuzepe Meaca i zahvaliti im za podršku tokom prethodnih devet godina.
"Navijači će pozdraviti svog heroja koji je u crno-plavom dresu osvojio sve i koji je uvijek ostavljao dušu na terenu", navodi sajt calciomercatonews..
Neki sajtovi navode da bi od jeseni Stanković trebalo da obavlja funkciju skauta Intera za Istočnu Evropu, dok drugi očekuju da će se vratiti u Srbiju.
Milanski klub i Stanković ljetos su sporazumno raskinuli ugovor, godinu dana prije njegovog isteka.
Stanković je za Inter od januara 2004. godine, kada je stigao iz rimskog Lacija odigrao 321 utakmicu i postigao 41 gol.
Najveći uspjeh ostvario je u sezoni 2009/2010, kada je sa Interom osvojio triplu krunu – Ligu šampiona, Seriju A i Kup Italije. Sa Interom je osvojio pet titula, četiri kupa, četiri superkupa, titulu prvaka Evrope i Svejtski klupski kup. Prije toga je u Zvezdi osvojio 4, a u Laciju 6 trofeja.
Oproštaj upravo u meču sa "Grifonima" nosi i dodatnu simboliku – upravo protiv Đenoe Stanković je 2009. postigao vjerovatno najlepši gol u karijeri, volejom sa pola terena.
Meč prvog kola Serije A između Intera i Đenoe igra se u nedelju od 18 časova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.