Foto: Da li ćemo gledati istorijsko 4. kolo?
Na Rolan Garosu smo imali istorijsko četvrtfinale, a sada bismo na Vimbldonu mogli da gledamo najveći meč četvrtog kola ikada.
U srijedu su organizatori Vimbldona saopštili raspored nosilaca u muškoj i ženskoj kategoriji – Novak Đoković je prvi, dok je Rafael Nadal deseti nosilac.
To znači da bi duel dvojice najvećih rivala u tenisu mogao da se desi mnogo ranije nego što svi ljubitelji ’bijelog sporta’ žele – u četvrtoj rundi.
Da li će se to desiti, biće poznato u petak od 11 sati za kada je zakazan žrijeb za treći Gren slem sezone.
Novak i Rafa do sada su se sastajali 44 puta – Španac je ostvario 23 trijumfa, dok Srbin ima samo dva manje.
Posljednji duel odigrali su upravo u četvrtfinalu Rolan Garosa, kada je Đoković protivniku prepustio samo devet gemova i nanio mu tek drugi poraz na tom turniru rezultatom 7:5, 6:3, 6:1.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.