Foto: Crvena zvezda za, a Partizan protiv
BEOGRAD - Ideja da se utakmica između Crvene zvezde i Partizana u fudbalskom Superkupu Srbije odigra na ljeto u Beču "prodrmala" je javnost u Srbiji. Dok jedni smatraju da je to sjajna ideja, drugi misle da takav meč ne bi imao smisla.
Ni predstavnici dva najveća srpska kluba nisu mogli da se usaglase o ovoj ideji. Slično kao i o mnogim drugim stvarima, "vječiti rivali" imaju skroz oprečna mišljenja o utakmici u Beču.
Predsjednik Zvezde Vladan Lukić kratko je prokomentarisao tu ideju riječima: "Slažemo se sa idejom da se igra Superkup."
Na drugoj strani, predsjednik "crno-bijelih" Dragan Đurić odlučno se protivi ovoj ideji smatrajući je "suludom".
- Prvo, zašto uopšte da se igra u Beču. Takva ideja je suluda i njena realizacija samo bi donela korist mešetarima iz agencije koji bi organizovali susret, dok bi klubovi bili skrajnuti, i to je razlog zbog kojeg Partizan na to ne pristaje - naglasio je Đurić.
Predsjednik "crno-bijelih" je posebno razočaran nagradom od 50.000 evra za tu utakmicu smatrajući je potcjenjivanjem renomea dva kluba.
- Šta znači 50.000 evra? Zar to ne deluje potcenjivački za institucije kakve su Crvena zvezda i Partizan? Možda bismo pristali da se igra u Beogradu i da nagrada bude minimum 150.000 evra, ali ovako ne - smatra on.
Stadion "Ernst Hapel" u Beču jedna je od mogućih opcija za meč "vječitih rivala".
- Ne želimo da igramo u Beču niti pristajemo na nagradu od 50.000 evra. Ako to hoće ljudi iz Fudbalskog saveza Srbije i sponzori, neka igraju međusobno - naglasio je na kraju prvi čovek Partizana.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.