Čelsijev šokantni preokret, moćni Parižani

Bajern se poklonio Nejmaru i Mbapeu. Ova dvojica igrača su uz Kavanija bila ključ pobjede od 3:0 nad Bajernom iz Minhena. Slavio je i Čelsi u nadoknadi vremena.

Poslije prve večeri drugog kola u utorak, Liga šampiona je nastavljena utakmicama grupa A, B, C i D.

Prosjek od tri gola po utakmici od utorka nastavila je Roma pobjedom u Bakuu nad Karabagom 2:1 ranije tokom dana, ali je prava poslastica došla nakon sudara Paris Sen Žermena i minhenskog Bajerna u grupi B.

Grupa B:

Parižani su u novu sezonu Lige šampiona u grupi B ušli pobjedom protiv Seltika u Glazgovu 5:0, a Bajern je sa 3:0 bio bolji od Anderlehta. Očekivala se dobra utakmica, sve oči su uprte u Mbapea, Nejmara, Kavanija i njihovu saradnju, a onda je sve već u drugom minutu šokirao Dani Alves, kada je zaboravljen dao gol za prednost Parižana.

Bajern je preuzeo inicijativu, pretio, ali je jedno jednostavno odlaganje lopte Mbapea za Kavanija značilo i 2:0 za PSŽ poslije samo pola sata igre.

Treći gol, opet u glavnoj ulozi Mbape. Sjajan dribling na malom prostoru zaista je podsjetio na Anrija u mlađim danima, lopta stiže do Nejmara koji se snalazi u kaznenom prostoru i na pola sata do kraja postavlja konačan rezultat utakmice.

U drugoj utakmici iste grupe snage su odmjerili Seltik i Anderleht. Seltik je savladao belgijsku ekipu sa 3:0. Vrebali su igrači Brendana Rodžersa prvi gol do 38. minuta kada je pogodio Lej Grifits posle odličnog niskog proigravanja Tirnija. U međuvremenu se Uroš Spajić povredio, ali je nastavio susret u dresu Anderlehta, samo da bi njegov tim primio još dva gola.

Prvi u režiji Patrika Robertsa koji je u trku prošao pored nekoliko igrača i šutirao ka golu. Uz malo sreće, lopta je ušla u gol, Seltik je duplirao prednost. Pobejdu Seltika potvrdio je Skot Sinkler u nadoknadi vremena.