Foto: Buvač najbliži klupi Srpske
Banjaluka - Pomoćni trener njemačke Borusije iz Dortmunda Željko Buvač najbliži je funkciji selektora fudbalske reprezentacije Republike Srpske.
Zajedno sa Ilijom Petkovićem i Nebojšom Gudeljom, Buvač se nalazi među kandidatima za mjesto selektora Srpske koje je izabrao Izvršni odbor Fudbalskog saveza RS. Jedan od njih trojice trebalo bi sa klupe da predvodi Srpsku u prijateljskoj utakmici sa Srbijom koja će se najvjerovatnije odigrati u novembru na Gradskom stadionu u Banjaluci. Buvač je dao načelni pristanak predsjedniku FSRS Mili Kovačeviću da bi rado predvodio selekciju u prijateljskim susretima, dok je slična situacija sa Petkovićem i Gudeljom. Ipak, konačnu odluku o imenovanju selektora daće IO FSRS na sjednici koja bi se trebalo da se održi u avgustu.
Pošto su Buvač i Gudelj vezani ugovorima za svoje klubove u Evropi oni prvo moraju da dobiju dozvole čelnika ekipa koje predvode da bi mogli biti angažovani kao selektori.
Više detalja oko izbora selektora pročitajte u štampanom izdanju "Glasa Srpske"
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.