Borcu veliki derbi: Subotić režirao preokret za pobjedu

D. D.

BANjALUKA - Rukometaši Borca nakon velikog preokreta u drugom dijelu savladali su Leotar 23:22 .

Junak meča bio je golman Slađan Subotić. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima koji su odigrali dobro u odbrani i zaustavili su napade domaćeg tima.

Leotar je u tim trenucima stekao prednost i imao četiri gola prednosti (13:9). Imali su gosti u drugom dijelu i plus 5 ali se Borac probudio u nastavku.

Jača odbrana i intervencije Subotića omogućile su nekoliko laganih golova iz kontre kojima su Banjalučani došli do izjednačenja. Zatim su i poveli pa je finiš donio pravu dramu. Banjalučani su imali napad za plus dva ali su prerano šutirali.

Leotar je zatim imao napad za izjednačenje, ali je udarac Arizanovića izblokiran.

Najefikasniji u timu Borca bili su Luka Knežević i Luka Perić sa pet golova dok je kod Leotara Vladan Arizanović dao šest golova.