Borac slomio Slaviju

Agencije

ISTOČNO SARAJEVO - Rukometaši Borca slavili su na gostovanju kod Slavije 26:27, (10:11) u 13. kolu Premijer lige BiH pa su se bodovno izjednačili sa Gračanicom na prvom mjestu.

U dosta teškoj utakmici Banjalučani su uspjeli da budu mirniji u samoj završnici kada su stigli do tri boda zahvaljujući golmanu Bojanu Ljubišiću koji je imao 16 odbrana.

Ipak, nije dobro počelo po “crveno-plave” koji su prvi gol dali u četvrtom minutu iz kontranapada kada je precizan bio Giljerme Lineres da Souza, a onda su poveli sa 5:3.

Loša igra u periodu od osmog do 18. minuta kada nisu postigli gola dovela je do toga da Slavija povede sa 7:5, ali su na poluvrijeme gosti otišli sa golom prednosti.

Tokom prvih 30 minuta domaćina je u igri držao golman Miloš Močević koji je meč završio sa 11 uspješnih intervencija.

Ipak, kada se na drugoj strani razbranio Ljubišić gosti su vratili prednost na svoju stranu, a početkom drugog poluvremena napravili su seriju 3:0 koja im je trasirala put ka trijumfu.

Najbolji kod pobjednika bio je Milan Dakić sa sedam golova dok su Bojan Rađenović i Nemanja Vučičević dali po pet, a kod ekipe iz Istočnog Sarajeva Haris Bračković i Ivan Benić postigli su po sedam pogodaka.

Poslije 12 utakmica sunce je ogrijalo i rukometaše Drine.

Zvorničani su mimo svih očekivanja do prve pobjede došli protiv favorizovane Vogošće (31:28) i napokon stigli do prvih bodova.

Odličnu partiju odigrali su rukometaši Leotara koji su savladali Bosnu sa 28:26 i stigli do šestog trijumfa ove sezone, a Visočane udaljili od vodećeg dvojca.

- Odigrali smo odlično protiv ekipe koja ima jednog bivšeg i jednog sadašnjeg reprezentativca. Bosna ima igrače koji u nogama imaju dosta velikih utakmica, tako da nam ova pobeda mnogo znači. Nadam se da ćemo i mi pokazivati zrelost u kontinuitetu - rekao je strateg Trebinjaca Darko Tavrić.

Za razliku od  Drine i Leotara, Sloga i Lokomotiva upisale su poraze. Dobojlije su pružili dobar otpor Gračanici (23:26), ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu tek drugi poraz u sezoni, dok su “Lokosi” poslije serije dobrih rezultata stali u Gornjem Vakufu - 27:33. Ostali rezultati 13. kola: Izviđač - Iskra 42:32, Maglaj - Sloboda 20:18, Goražde - Konjuh 22:37.