Borac sanja Evropu tokom zimske pauze

Siniša Kotaraš, Darko Pašagić

BANjALUKA - Pobjedom nad Slobodom fudbaleri Borca bodovno su se izjednačili sa Željezničarom i dijeleći drugo mjesto na tabeli Premijer lige BiH odlaze na zimsku pauzu.

Ni najzagriženiji borčevci nisu mogli očekivati odlična izdanja svog tima u povratničkoj sezoni u elitni rang. Prvi cilj bio je da se što prije izbori opstanak u društvu najboljih, dok se sada realno razmišlja o nastupu u evropskom takmičenju iduće godine. Posljednje kolo Premijer lige pred odlazak na dvoipomjesečni odmor donijelo je obračun sa Slobodom, koja ih je pobijedila u Tuzli ove sezone, a Banjalučani su se revanširali pred svojim navijačima te slavili sa 2:1, golovima Saše Kajkuta. Iskusni napadač Borca prvi je postigao već u petom minutu, nakon kornera Almedina Ziljkića, da bi u prvim sekundama drugog poluvremena povisio na 2:0, a asistent je takođe bio Ziljkić poslije prodora po lijevoj strani. Gosti su smanjili na 2:1 u 76. minutu preko Dejana Uzelca, koji je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu domaćih nakon kornera. Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika za postizanje na obje strane, pa je veliko slavlje navijača počelo nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.

- Nismo očekivali laganu utakmicu, što se i pokazalo tokom svih 90 minuta. Dali smo prvi gol na vrijeme, čime smo otvorili protivnika, da bi se slično ponovilo početkom drugog poluvremena. Iako smo vodili, nismo igrali baš najbolji i nakon njihovog gola strepjeli smo za pobjedu do kraja utakmice.  Ipak, zasluženo smo slavili, iako je Sloboda došla da se bori za bodove i mnogo nam je otežala posao i nije bilo nimalo lako, iako bi neko mogao da pomisli nešto tako. Na najbolji mogući način završili smo ovaj dio sezone, koji smo odigrali na najvišem mogućem nivou. Sada slijedi pauza pa pripreme za proljećni dio takmičenja - istakao je trener “crveno-plavih” Branislav Krunić.

Nastavak sezone planiran je za 22. februar, kada bi Banjalučani trebalo da gostuju u Širokom Brijegu.